Bývalý německý kancléř byl zařazen do seznamu nepřátel Ukrajiny

Bývalý kancléř SRN Gerhard Schröder byl zařazen do seznamu „nepřátel Ukrajiny“, který je uveřejněn na ukrajinském webu Mirotvorec. Uvádějí to noviny Korrespondent.

Schröder je označován jako „politik proputinského ražení“. Jako důvod zařazení bývalého kancléře do seznamu „nepřátel Ukrajiny“ bylo uvedeno: „útok na suverenitu a územní celistvost Ukrajiny, manipulace společensky důležitými informacemi, protiukrajinská propaganda“.

Kromě toho jsou na webu uvedeny Schröderovy výroky o připojení Krymu k Rusku, v nichž to nazývá „realitou, kterou je třeba uznat“.

Schröder vykonával funkci spolkového kancléře Německa v letech 1998 — 2005. Od září 2017 je předsedou představenstva akciové společnosti Rosněfť.

Mirotvorec je znám svými skandálními články. Webové stránky byly založeny na základě iniciativy poradce ministra vnitra Antona Heraščenka. Jsou na nich uveřejňovány seznamy a osobní údaje novinářů, členů domobrany jednostranně vyhlášených republik Donbasu a všech ostatních, koho autoři webu považují za nepřátele Ukrajiny. Poté, kdy se na webu objevily jejich osobní údaje, byli zavražděni novinář Oles Buzyna a opoziční politik Oleh Kalašnikov. 


Není zde článek celý?