Čína do výzbroje získá nový identifikační systém

Čínští vědci prezentovali nový identifikační systém, který dovoluje poznat osobu na ulici podle jeho postavy a chůze. Informuje o tom Apple Daily. Systém už testují v Pekingu a Šanghaji. Kritici ovšem zdůrazňují, že tímto způsobem vláda posílí kontrolu nad občany.

Pekingská společnost Watrix, která se zabývá vědecko-technickými vývoji, vytvořila systém rozpoznání chůze, který může identifikovat člověka podle jeho postavy a chůze.

Generální ředitel Watrix, Huang Yongzhen, zdůrazňuje: „Je to nejlepší systém na světě, který umožňuje rozpoznávat pohybující se objekty.“

Huang Yongzhen uvádí, že systém může fungovat i ve velké vzdálenosti. Rozpoznává už na 50 metrů. Pokud například pozadí není jasné, tvář je schována, nebo je na místě špatné osvětlení, system i přesto funguje, neboť je schopen dokončit obličej, jestli pro rozpoznání není dost údajů.

Systém může v různé vzdálenosti, z různých úhlů a v různých lokacích pomocí zvláštností těla přesně identifikovat člověka.

Dnes už policie Pekingu a Šanghaje používá tento systém. Není vyloučeno, že v budoucnu systém budou používat po celé zemi.

Západní média se bojí, že pomocí tohoto systému čínská vláda posílí kontrolu nad občany.


Není zde článek celý?