Čína předvedla úder „nejsmrtonosnějšího dronu“ (VIDEO)

Čínský výzvědný a útočný bezpilotní letoun pro střední výšky CH-5 (Rainbow-5), který se pokládá podle The Daily Mail za „nejsmrtonosnější útočný dron“ ČLR, se dostal na video. Videozáznam připravený listem The People’s Daily, byl načasován na 12. Mezinárodní aerokosmický salon AIRSHOW CHINA 2018, který se bude konat 6. až 11. listopadu v Ču-chaji.

Na videozáznamu je vidět, jak CH-5 ničí pohyblivé cíle, a jsou také uvedeny fragmenty letových zkoušek, které se konaly v květnu na Tibetské plošině.

Rainbow-5 byl vyprojektován a vyrábí se společností China Academy of Aerospace Aerodynamics. CH-5, který byl prezentován v roce 2016, se pokládá za odpověď na americký MQ-9 Reaper. Byla také zahájena jeho sériová výroba.

Maximální vzletová váha čínského dronu je odhadována na 3,3 tuny, rozpětí křídel má 21 metrů. Dron může nést až 16 raket, letět ve výšce až osm tisíc metrů, a má dolet až deset tisíc kilometrů. Maximální doba letu bez dotankování činí 60 hodin. Projektanti plánují zvýšit tento ukazatel dvojnásobně.


Není zde článek celý?