Děsivé svědectví: Andrej Babiš chtěl ze svého syna udělat blázna, aby mu neškodil v kauze Čapí hnízdo

Reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík našli syna předsedy vlády Babiše, Andreje Babiše mladšího. Podle dostupných dokumentů není schopen vypovídat v kauze Čapí hnízdo ze zdravotních důvodů. Posudek ovšem napsala Dita Protopopová, někdejší kandidátka hnutí ANO. Ona a její manžel se v případu velmi angažovali a svědectví, které přinesly Seznam Zprávy,  je více než děsivé. Babišovi lidé měli premiérova syna unést a tlačit na něj, aby nemohl vypovídat.

Babiš mladší sdělil, že byl unesen na Krym a jediný, kdo jej vyšetřil, byla právě Protopopová, manželka člověka, který jej podle jeho slov odvezl na Krym a která kandidovala za hnutí ANO. Z případu je zjevné jedno: Andrej Babiš starší udělá všechno pro to, aby se zbavil všech podezření z kauzy Čapí hnízdo. A klidně obětuje i své vlastní děti.

„Nechceme tátovi dělat žádnou ostudu v novinách a tak,“ zaznělo v reportáži, ve které vystupoval jak Andrej Babiš mladší, tak Babišova bývalá manželka, matka premiérových dvou dětí, které dnes mají od Protopopové posudky o tom, že nejsou schopny vypovídat.

„Buďto tě zavřeme do ústavu duševního zdraví, nebo půjdeš na prázdniny,“ popisuje Babiš junior své zkušenosti s lidmi od svého otce. Ohledně Čapího hnízda prý něco podepsal, ale nemá tušení, o co se jednalo. Navíc neví, že jej sháněla policie, prostě a jednoduše byl vyšachován panem Protopopovem, manželem lékařky, která chtěla být starostkou Prahy 8.

„Jak vidíte, jsem schopen komunikovat v českém jazyce,“ říkal reportérům evidentně vyděšený mladý muž, který tvrdí, že jej Protopopov vozil na různá místa a snažil se o to, aby jej nenašli novináři. Babiše mladšího odvezli na Krym. „Teď jsem v péči lepších lidí a mám se fajn,“ říká Andrej Babiš junior.

„Technicky ano. Bylo to i novinách. Ale nechci o tom mluvit,“ odpovídá Andrej Babiš mladší na otázku, zda má něco společného s Čapím hnízdem. Babiš junior je podle reportáže vyděšený zastrašený lidmi kolem premiéra. A proč? Aby nevypovídal v kauze, ve které je Andrej Babiš, předseda české vlády, podezřelý ze zneužití padesátimilionové evropské dotace.

Reportáž Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka na serveru Seznam je v posledních dnech po reportáži Ondřeje Golise na serveru iRozhlas již druhou opravdu zlomovou novinářskou prací v kauze dotačního podvodu českého premiéra Andreje Babiše. Podvod, který provedl Andrej Babiš, aby získal v rozporu s pravidly téměř 50 milionů korun, je nyní zdokumentován již zcela důvěryhodně, a nyní navíc známe praktiky, kterými Babiš uklízí nepohodlné svědky. Nepohodlným svědkem jeho podvodů je zjevně podle reportáže jeho vlastní syn.

Reportáž můžete vidět ZDE.

Není zde článek celý?