Hizballáh slíbil odpověď na jakoukoli agresi Izraele

Hnutí Hizballáh je připraveno odpovědět na jakoukoli agresi ze strany Izraele a nepřipustit návrat izraelské armády na území státu, oznámil lídr Hizballáhu Hasan Hasralláh.

„Na jakýkoliv útok Izraele určitě odpovíme, návrat nepřítele na území Libanonu je nepřijatelné,“ oznámil lídr militantní politické strany.

Nasralláh znovu připomněl dostatečné množství raket, které mohou být použity proti Izraeli, dojde-li k útoku na Libanon. „Tlak a sankce nic nezmění,“ zdůraznil.

Na konci září izraelští vojáci oznámili, že libanonské hnutí Hizballáh s podporou Íránu v hustě osídlených částech Bejrútu tajně vytvoří podniky pro zvýšení přesnosti raketových zbraní. Izraelci také informovali o raketových skladech v okolí mezinárodního letiště Bejrútu. Libanonské vedení zase obvinilo Tel Aviv z bezdůvodného hledání důvodů k další agresi.

Americký prezident Donald Trump 26. října podepsal zákon, který zavádí sankce proti všem, kdo podporuje libanonské hnutí Hizballáh. Sankce vstoupily v platnost 5. listopadu a zejména stanovují zmrazení aktiv, anulování amerických víz a zákaz vstupu na území USA.


Není zde článek celý?