Institut Václava Klause ohlásil další vítězství. Zřejmě ruské vítězství?

Po posledních volbách ve Spojených státech se dalo jako vtip očekávat, kdy se ozve Institut Václava Klause a oznámí další vítězství. Protože tento institut neoplývá smyslem pro humor, stalo se to ale skutkem. IVK sice neohlásil svoje vítězství, ale titulek zní celkem jednoznačně: „To je Trumpovo vítězství!“ ohlašuje 8. 11. Ivo Strejček. Tím je celkem jasné, v jakém duchu se nestranné prohlášení ponese.

Strejček učinil i diagnózu: „Rozpolcení americké veřejnosti je hluboké a projevilo se v nezvykle vysoké volební účasti. Demokratům se – v historii USA bezprecedentně brutální kampaní proti prezidentovi – podařilo zmobilizovat své voliče. Voliči Republikánů – v reakci na systematickou antirepublikánskou kampaň – také přišli k volbám v nečekaně vysokém počtu a republikánské kandidáty podpořili.“

Teď přichází fanouškovská emoce: „Demokraté si musí trhat vlasy vztekem a zlostí. Ani s pomocí vlivných amerických médií se jim nepodařilo Trumpa ponížit, porazit a překlopit tak významně poměr sil na svoji stranu.“

Demokraté získali sice většinu ve Sněmovně, ale Republikáni zase získali čtyři křesla v Senátu, takže IVK jásá, že je to potvrzení Trumpovy obliby a šance na další volební období.

Je vidět, jak hluboko už konzervativci (nebo takzvaní konzervativci) klesli. Trump je duševně nevyrovnaný člověk, má zmatenou personální politiku, je sprostý a lže jako na běžícím pásu. Jeho osobní život moc neodpovídá ničemu, co bychom mohli považovat za tradiční hodnoty. Že si jeho zvolení přáli i v Rusku, nakonec přiznal i prezident Putin. Rusové prý do toho ale nijak nezasahovali. Tak určitě, krom nasazené armády trollů, kteří pod falešnými identitami vytvářeli právě to rozdělení společnosti, které prohlášení IVK zmiňuje. Trumpův syn se sešel s ruskou právničkou, která mu nabízela kompromitující materiály na Hillary Clintonovou a jásal nad tím, jak potvrzují jeho emaily a sám musel přiznat. Lidé z Trumpova okolí měli vazby na Rusko, ale jak to bude s dalším vyšetřováním se uvidí, protože teď Trump vyhodil ministra spravedlnosti. Ten nechtěl do vyšetřování zasahovat a Trump by potřeboval, aby se zasahovalo.

Že nakonec nedokázali Republikáni vygenerovat do svých politických bojů nikoho jiného, než je Trump, je ukázkou jejich hodnotového úpadku. Na tom by nic nezměnilo ani to, kdyby byl prezidentem zvolen na libovolný počet období.

Když se přeneseme do našich poměrů, je ten úpadek takzvaných konzervativních sil dost podobný. Při poslední prezidentské volbě podpořili Zemana, tohoto vulgárního jedince kolaborujícího s Ruskem a v důsledku alkoholismu s upadajícími duševními silami, oba Klausové. Metody byly dost podobné. Lhaní, u nás navíc nejasný původ peněz na kampaň, jasný zájem Ruska, aby byl Zeman zvolen.

Tak už víme, čemu se říká obrana tradičních hodnot.

Není zde článek celý?