Kolaps v Praze! Stovky vlaků mají zpoždění

Porucha trakčního vedení v železniční stanici Praha-Vršovice komplikuje dopravu. Vlaky nejezdí mezi stanicemi Praha Vršovice a Hostivaří. ČTK o tom informoval mluvčí Správy železniční dopravní cesty (ŠŽDC) Marek Illiaš.

„Událost se stala ve 3:43. Lokomotiva vyjížděla z nádraží a svým sběračem strhla trakční vedení. V současné chvíli je tam provoz zastavený mezi stanicemi Praha-Vršovice a Hostivaří,“ uvedl mluvčí.

„Krátce po sedmé byl obnovený provoz mezi pražským hlavním nádražím a Holešovicemi. Předpokládáme, že vlaky začnou jezdit podle jízdního řádu po poledni,“ dodal Marek Illiaš v devět hodin. Podle jeho slov by porucha měla být vyřešena během dopoledne.

Stanice Vršovice je jedním z nejdůležitějších dopravních uzlů v České republice. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského musí tímto místem projet prakticky všechny soupravy, které vyjíždějí z depa na své linky.

„Dopad poruchy se týká jak příměstských linek, z depa nemohly vyjet včas všechny plánované soupravy CityElefant, tak vnitrostátních a mezistátních dálkových linek, které se buď vůbec nebo jen s omezením, tedy se značným zdržením, přes místo s omezením dostaly na své linky,“ dodal Šťáhlavský, cituje ho portál Idnes.

Problémy mají linky směrem na Českou Třebovou, Děčín, Kolín, Benešov i Hradec Králové. Zpoždění se následně přenáší i na spoje do Brna, Vídně či Berlína. Omezen je i provoz na trati na Plzeň, kde vlak srazil dívku, uvádějí Novinky.


Není zde článek celý?