Lavrov: Ministerstvo zahraničí RF ukáže rakouskému velvyslanci, co má dělat

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov oznámil, že ruské ministerstvo zahraničí upozorní rakouského velvyslance na to, jaké metody se mají použít, má-li Vídeň k Moskvě nějaké otázky.

„My dnes předvoláváme rakouského velvyslance na ministerstvo zahraničí a upozorníme ho, jaké metody se mají použít, jestli u nich vznikají nějaké otázky k Ruské federaci,“ uvedl ministr během tiskové konference v Moskvě.

„Víte, dozvěděl jsem se o tom až před začátkem naší schůzky. Jestli budu upřímný, tyto informace mě velmi překvapily. Po celá staletí bylo přijato, že jestli u nějakého státu vznikají nějaké obavy nebo podezření vůči akcím jiného státu, nějaká podezření ohledně nějakých procesů, které mohou ohrožovat jiný stát, v souladu s mezinárodní komunikací se stát má přímo obrátit na konkrétní stát a žádat vysvětlení,“ oznámil ministr na tiskové konferenci po jednání s ministrem zahraničí Komorského svazu.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov zkritizoval evropské partnery za to, že nepoužívají tradiční, ale mikrofonovou diplomacii.

„V poslední době bohužel naši západní partneři opustili tradiční diplomacii s dodržováním všech slušností a začali používat mikrofonovou a megafonovou diplomacii. Veřejně nás obviňují a požadují veřejné vysvětlení otázky, o které nic nevíme. Je nutné dodržovat ty normy, které byly vypracovány během vytváření praxe mezinárodní komunikace,“ oznámil Lavrov na tiskové konferenci v Moskvě.


Není zde článek celý?