Lovec s lukem se zázrakem zachránil před grizzlym a rozhněval vegany

Na amerického lovce, který přežil útok medvěda grizzlyho, „naběhli“ vegani a protivníci lovu. Oznámil to včera americký list The New York Post.

Bob Legasa a Greg Gibson se střetli s dravci v okolí města Gardineru ve státě Montana, když lukem lovili jeleny wapiti. Muži vystoupili z hustého porostu pelyňku a uviděli medvědici o váze přes 200 kilogramů, už skoro dospělého medvídka, píše The New York Post.

Začali hlasitě křičet, aby zvířata vylekali, medvědice na ně však zaútočila. „Myslel jsem si, že blufuje, ta se ale nezastavila a vrazila do mě vší silou jako hráč v americkém fotbalu,“ řekl Legasa. Medvědice ho zuby chytla za pravou ruku a tlapou ho udeřila do tváře.

Gibsonovi se podařilo zahnat zvířata pomocí spreje na zaplašování medvědů. Postříkal také sebe a svého přítele, kvůli tomu dočasně ztratili zrak. Přesto se jim podařilo šťastně vyjít z lesa.

Když o tom média informovala, dostal Legasa asi 14 tisíc zpráv na Facebooku, jejichž autoři litovali, že zůstal naživu. „Škoda, že medvěd nezabil toho padoucha,“ stálo v jedné zprávě. „Hraješ si s ohněm, můžeš se spálit,“ zněla druhá.

Lovce podobná reakce zarazila. „Byly tam odporné věci, které si jen můžete představit, přání smrti a podobně, převážně od lidí, kteří jsou proti lovu, a od představitelů veganského společenství,“ tvrdí Legasa. Podle jeho slov dostal také zprávy s podporou.


Není zde článek celý?