Média: Trump zkritizoval Mayovou a šokoval její poradce

Americký prezident Donald Trump se v telefonickém rozhovoru během letu do Paříže vyslovil kriticky na adresu premiérky Velké Británie Theresy Mayové, oznámil list The Washington Post.

Podle informací listu během letu do Paříže v pátek zatelefonovala Mayová Trumpovi na palubu prezidentova letadla, aby mu poblahopřála k výsledkům voleb, Trump na to ale reagoval výbuchem nespokojenosti.

Ostře zkritizoval Mayovou za to, že Velká Británie nevyvíjí podle jeho názoru dostatečná úsilí k zadržování Íránu. Vyptával se jí také na brexit a postěžoval si na nespravedlivé podle jeho názoru obchodní smlouvy s evropskými zeměmi, uvádí se ve zprávě.

WP s odvoláním na americké a evropské úředníky podotýká, že Mayová narážela již dříve na hrubé chování ze strany Trumpa, tentokrát ale byli její poradci nemile překvapeni jeho obzvláště špatnou náladou.

List dodává, že americký prezident měl špatnou náladu v průběhu celé návštěvy Paříže. „Cesta ho rozčílila. Nemůže se dočkat určitých změn,“ uvádí WP slova vysoce postaveného úředníka Bílého domu.


Není zde článek celý?