Měli bychom vyjít do ulic a snažit se svrhnout oba. Babiše i Zemana

Česká republika se nachází v zoufalé krizi a její jméno je ve světě zatíženo spektakulární ostudou. Ze země, která byla oslavovaným premiantem v procesu přeměny z totalitního státu do fungující a prosperující demokracie, se stává terč posměchu. Zprávy z České republiky jsou široce sdílené zahraničními médii jako hloupé kuriozity.

Lidé jsou oprávněně vyděšení a obávají se, co bude dál. Většina Čechů se shoduje, že Babišovi nelze věřit. A z toho logicky plyne, že by měl odejít. Jenže co bude pak? Bude tu vládnout zase Zeman skrze úřednickou vládu? A není to vlastně v ruském zájmu, aby Babiš odešel a Zeman mohl nechat dostavět Dukovany se svými milovanými ruskými přáteli? I takové otázky se ozývají.

Naše země by se ale měla zbavit obou. Babiše i Zemana. Člověk, který nechá odvézt vlastního syna svým ruským zaměstnancem na anektovaný Krym, není žádný obránce západních hodnot. Ruská linka v Babišově příběhu je divná, ale zapadá do obrázku estébáckého prostředí někdejších podniků zahraničního obchodu, odkud Babiš pochází.

Nyní nás drží Babiš v šachu, jako drží gangsteři v pasti své rukojmí. Nesmíme se nechat vydírat tím, že po pádu Babiše bude ještě hůř. Měli bychom usilovat o to, abychom se zbavili všech představitelů východních barbarských manýrů. Měli bychom se zbavit celé ruské kliky a nesmíme propadat iluzi, že Babiš do ní svojí mentalitou nepatří. Patří. Kdyby naše země nebyla rozvrácená soustavnou ruskou subverzí a propagandou, tak by se Babiš nechytl. To, jakým způsobem Babiš zdiskreditoval naše instituce a naše demokratické strany, přesně zapadá do scénáře ruské hybridní války proti zemím Evropské unie a vůči tzv. „blízkému příhraničí“, jak Rusové rádi říkají svým bývalým satelitům.

Ať jsou Babišovy osobní vazby jakékoli, tak celé jeho působení proti liberální demokracii v České republiky ukazuje, že je nástrojem pomsty. Babiš je nástrojem pomsty Miloše Zemana za to, že si ho čeští demokraté dostatečně nevážili. A v podstatě je Babiš i nástrojem pomsty zklamané imperiální mocnosti, což je vidět na tom, jak si ho hýčká celá ruská fronta naší politické i mediální scény.

Babiš rád předstírá Evropana. Ale ve skutečnosti hraje velmi často Rusům do karet v podstatnějších věcech, než jsou jaderné obchody. Zpochybňuje protiruské sankce, poslal svého emisara Vondráčka jednat s ruskými činiteli, kteří jsou na sankčním seznamu. Pravděpodobně se jedná o souběh jeho osobních mocenských zájmů s jejich mocenskými zájmy. Výsledkem je ale smrtící Molotovův koktejl proti západní orientaci České republiky. Cílem nemusí být to, abychom odešli ze západních struktur, ale aby skrze nás a nám podobným mohl Putin rozvracet západní společenství zevnitř. A nesmí nás zmást občasné Babišovy prozápadní piruety. Je to východní barbar a orientální despota. Nic víc.

Měli bychom masově vyjít do ulic a snažit se svrhnout Babiše i Zemana. Oba těžce poškozují Českou republiku. Ať podají demisi. Potřebujeme volby, v nichž budeme volit demokratocké strany. A potřebujeme odstranit celou ruskou lobby z naší země pryč. Naši slovanští bratří nás už dostali na samotné dno.

Není zde článek celý?