Ministerstvo obrany RF uvedlo, že u ruských hranic zaregistrovalo americké letadlo

Stíhačka Su-27 byla vyslána do vzduchu, aby zachytila letadlo amerického námořnictva EP-3E, které se blížilo k hranicím Ruska, a doprovázela ho v bezpečné vzdálenosti. Oznámilo to Ministerstvo obrany Ruské federace.

Podle údajů ruského ministerstva obrany byl v pondělí kolem 10. hodiny dopoledne ve vzdušném prostoru nad neutrálními vodami Černého moře zaregistrován neznámý vzdušný cíl. Ten se blížil k hranicím vzdušného prostoru RF. Z nejbližšího letiště tak vzlétl stíhací letoun Su-27, aby tento cíl zachytil. Stíhačka se přiblížila k cíli na bezpečnou vzdálenost a identifikovala ho jako letadlo radiotechnické rozvědky EP-3E Aries, které patří vojenskému námořnictva USA.

„Posádka stíhačky ohlásila identifikaci amerického letadla radiotechnické rozvědky a doprovázela ho, aby zabránila porušení hranic vzdušného prostoru RF, a to za dodržování všech nezbytných bezpečnostních opatření,“ uvádí se ve zprávě.

Také bylo upřesněno, že poté, co americké výzvědné letadlo změnilo kurs a vzdálilo se od hranic vzdušného prostoru RF, se ruská stíhačka Su-27 vrátila na svou základnu.


Není zde článek celý?