Na klanění se Číňanům má Zeman sil dost, za spojenci do Francie neletěl

Miloš Zeman, nejvyšší velitel ozbrojených sil. | FOTO: ČTK

V Paříži se dnes sešlo 72 státníků, aby uctili výročí sta let od konce první světové války. Na setkání je Trump, Merkelová, Putin, Macron a mnozí další. Zeman ale ne. Českou republiku na této mimořádné události zastupuje premiér Babiš, současně vyšetřovaný pro údajný dotační podvod, tedy možné rozkrádání Evropské unie, která je jedním ze společenství, jehož posláním je mimo jiné, aby už nikdy k tak obludnému konfliktu, jakým byla první světová válka, nedošlo.

Miloš Zeman opět zklamal, když za spojenci do Paříže neletěl. Dokonce se nezúčastnil ani ceremoniálu na Vítkově. Zajímavé přitom je, že na dlouhou cestu do Číny a několikadenní návštěvu této velmoci potlačující lidská práva a masakrující obyvatele sousední země, měl Zeman času a sil dost. V klidu se posadil k pianu a zahrál pro Číňany a Rusy. To zvládá. Dokonce měl po příletu dost sil i na svojí oblíbenou TV Soukup.

Ve skutečnosti je to ale jinak. Zeman si zaslouží dík, že do Paříže nejel a zastoupil ho tam premiér estébák hrající si na politika západního střihu. Kdyby se Zeman do Paříže skutečně vydal, tak by svoji zemi reprezentoval takovým tím svým způsobem. Hledal by popelníčky, všude by ho vodili střážci, špatně by artikuloval, koulel by očima, mrkal každým jinak, podivně se kýval a čas od času by z něj vypadlo něco o k*ndách, z*rdech, nebo o nutnosti vraždit novináře.

Není zde článek celý?