Něco takového jsme nikdy nezažili. Babiš se nestydí za to, že ublížil synovi a mařil vyšetřování

Něco takového jsme ještě nikdy nezažili. Ze sicilského Palerma nám premiér Babiš sdělil, že „za život a zdraví svých čtyřech dětí je připraven i položit život.“ Reagoval tak na reportáž novinářů Seznamu, v níž jeho syn potvrdil otcovu snahu ho schovat před policií a tím mařit vyšetřování dotačního podvodu. Všechny snahy dobrat se k pravdě přitom Babiš označuje za hyenismus, fanatismus a snahu ho dostat z politiky.

Absurdní a nesmyslný projev o zlovolných útocích na svoji rodinu k nám pronášel člověk s psychopatickým vzezřením a s negramotným jazykovým projevem. Měl přitom bezvadný oblek, veselou kravatu a za ním po moři pokojně pluly výletní lodě.

V České republice se dostal k moci člověk bez nejmenší špetky studu a bez jakékoli stopy svědomí. Nikdo normální by nevydržel takhle důkladnou a jasnou konfrontaci se svými lumpárnami a gangsterskými metodami. Je přitom zcela jasné, že Babišův syn byl před kauzou Čapí hnízdo normální člověk, který měl náročné zaměstnání pilota. Vlivem této kauzy a zjevně i vlivem otcovy snahy ho uklidit, se z něj stal zmatený, bojácný a nešťastný člověk s chováním štvance.

Když někomu zcela chybí stud a svědomí, je v podstatě duševním invalidou. Tato závažná porucha je nebezpečná pro okolí. V případě předsedy vlády se jedná o ohrožení celé společnosti. Každý normální člověk by podal demisi, odešel do ústraní a snažil by se čelit důsledkům svých činů. Andrej Babiš má ohromnou sílu všechno vydržet a všechno ustát. Protože se vůbec a ani trochu nestydí. To je tajemství jeho moci.

Má také stále dostatek sluhů, kteří jej u moci udržují. Jeden z nich se jmenuje Jan Hamáček, který měl v této chvíli oslavovat v kruhu svých straníků a zahraničních hostů 140 let světlých tradic sociální demokracie.

Děsivý úpadek poměrů, naprostá arogance moci a stoprocentní cynismus jsou výsledkem toho, že si Češi uspořádali očišťování společnosti pod vedením falešného mesiáše. Všechno v oblasti pravidel a morálky je nyní desetkrát horší, než dřív.

Dokud nebude Babiš donucen odejít, neodejde. Do té doby si můžeme sáhnout ještě na hlubší dno. Sluhů je na to dost a stud není žádný.

Není zde článek celý?