Nepohodlní novináři. Kladete nepříjemné otázky? Babiš vás bude urážet

Předseda vlády Andrej Babiš znovu dokázal, že jediný způsob, jakým dokáže reagovat na nepříjemné, nebo prostě jen věcné dotazy novinářů, které míří k něčemu, co se mu nelíbí, jsou urážky. Naposledy se tak stalo v pořadu 168 hodin České televize, kde se hovořilo o kauze Čapí hnízdo.

Podezření z dotačního podvodu je věc, která Babišovi značně komplikuje život. Chce být velký evropským státníkem, jenže to jde opravdu těžko ve chvíli, kdy je podezřelý, že nelegálně využil evropské peníze. A podle toho se také chová, když je o kauze Čapí hnízdo řeč.

V posledních dnech tak opět několikrát otevřeně napadl veřejnoprávní média. Nejprve se mu nelíbily dotazy serveru iRozhlas.cz, který přinesl shrnutí deseti důkazů, které proti Babišovi policie má. „Aktivistický iROZHLAS nebudu komentovat. Všichni bývalí zaměstnanci Mafry akorát žijí v nějaké mstě, takže je pozdravujte,“ prohlásil Babiš.

Na dotazy redaktorky pořadu 168 hodin zase řekl, že „její nadřízená Nora Fridrichová se ráno budí s nenávistí k Babišovi“. Zase jen arogance, nepříjemný úsměv, argumenty ad hominem. Žádné pochopení toho,ž e jde o standardní novinářskou práci.

Babiše by se na kauzu měli ptát úplně všichni novináři. Měli by chtít odpovědi, které odmítá dát jejich kolegům. Jenomže to by nesměli patřit do holdingu nebo se bát. Je to zjevné vždy – když se naváží do DVTV, když urážel deník FORUM 24, když má Českou televizi za zkorumpovanou pakáž. A neděje se nic.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?