Opravdu žijeme ve 21. století? U Oděsy téměř 100 lidí propustili z otroctví

Ukrajinští právní činitelé zadrželi 13 členů zločineckého gangu, který v otroctví držel 94 lidí, informovala v úterý tisková kancelář prokuratury v Kyjevě.

„Státní zastupitelství města Kyjeva společně s Úřadem pro boj proti obchodování s lidmi zadrželi 13 členů zločinecké skupiny, která v zajetí držela 94 osob a nutila je tvrdě pracovat zadarmo,“ uvedla tisková služba na Facebookové stránce.

Podle úřadu gang hledal lidi, kteří žili v obtížných podmínkách a byli bez trvalého bydliště.

Zákazníky „živého produktu“ byl manželský pár, občan Gruzie a občanka Ukrajiny, kteří byli majitelé zemědělského podniku nacházejícího se v regionu Oděsa,“ píše se ve zprávě.

Je třeba poznamenat, že podezřelí přepravovali lidi do regionu Oděsa, jejich pas a mobilní telefony jim byly odebrány. Trpěli také fyzickým a psychickým násilím od stráží. V současné době bylo propuštěno 94 lidí, kteří byli nalezeni v otroctví.

„V rámci šetření bylo provedeno několik autorizovaných prohlídek, během kterých bylo 13 prohlášeno za podezřelé a všem 13 lidem bylo předloženo obvinění podle článku ‚obchod s lidmi‘ a byla jim vyměřena míra překročení zákona,“ uvádí se v prohlášení.


Není zde článek celý?