Ovčáček přebírá slovník Zemana. Média jsou prý svině, Jurečka prase

Jiří Ovčáček v Máte slovo. | FOTO: repro ČT

Jiří Ovčáček se snaží vulgárním útokem zakrýt fakt, že jím vedený tiskový odbor Kanceláře prezidenta republiky nedokázal komunikovat úmrtí důležitého lékaře přímo na zahraniční cestě prezidenta. Média jsou podle Ovčáčka svině, bývalý ministr zemědělství za KDU-ČSL Jurečka prase. Ve své páteční hysterii Ovčáček dokonce krátkodobě vyhlásil komický bojkot idnes.cz, stranického portálu Andreje Babiše. Za krátkou chvíli však onen bojkot, na který nemá jakýkoliv nárok, odvolal.

Co se vlastně stalo? V závěru cesty Miloše Zemana do Číny zemřel jeden ze členů jeho doprovodu, letitý lékař vrcholných představitelů ČR Petr Halata. Podle dodatečného vyjádření Hradu lékař odevzdal před odletem pas, do vozu směřujícího na letiště už nenastoupil. Když ho personál nenašel v letadle, několik minut prý pozdržel let, po tom, kdy zjistili, že Halata je ve svém hotelovém pokoji mrtev, letadlo odletělo do Prahy. O další postup se podle Ovčáčka postarali diplomaté v Šanghaji.

Stalo se tak v úterý, do pátku o tom Pražský hrad nevydal žádnou informaci. O tragické události se nezmínil Miloš Zeman, ani nikdo z jeho podřízených. Když smutná informace vyplynula na povrch, Jiří Ovčáček se dodatečně snažil ze situace vybruslit. Neúspěšně, za což se dočkal silné kritiky nejen od Jurečky, ale například i od Mirka Topolánka, Jana Hřebejka a dalších.

V typické ovčáčkovské hysterii potom na Twitteru vypouštěl jeden plivanec za druhým. Média, která o úmrtí lékaře a podivném přístupu Hradu informovala, jsou podle mluvčího prezidenta svině. Exministr Jurečka, který zmínil jen to, že pozdržet odlet prezidentského speciálu není velký problém a že on by bez člena své delegace neodletěl, označil Ovčáček za prase. Doslova legrační je jeho postup vůči Hradu nakloněnému serveru Andreje Babiše, idnes.cz. Rozčílený Ovčáček vyhlásil bojkot tohoto serveru, protože prý v této věci uvedl nepřesné údaje. Po chvíli editoři text upravili tak, jak Ovčáček chtěl a ten svůj velkolepý bojkot odvolal.

Jiří Ovčáček se v této smutné kauze nedokázal chovat jako mluvčí prezidenta. Opět. Celou tragickou záležitost Hrad absolutně nezvládl. A jak je pro současné hradní osazenstvo typické, neuznali chybu, naopak drsně útočili na kritiky. Mluvčí prezidenta by se měl přestat chovat jako malé rozzuřené dítě. Ovčáček by si měl uvědomit, že jeho zaměstnáním je, podávat informace tisku a odpovídat na otázky. Už zase je mimo.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?