Panika v Agrofertu. Propagační oddělení řeší problém jménem Čapí hnízdo

Poplach v propagačním oddělení holdingu Agrofert má jasný důvod: kauza Čapí hnízdo opět ožila. Je tudíž třeba totálně ovládnout všechny internetové diskuse, včetně těch na sociálních sítích.

Je nezbytné reagovat na všechny články a zmínky o nově zveřejněných důkazech z vyšetřování. Projekt „všetci kradnú“ a „bude líp“ čeká zásadní zatěžkávací zkouška. Zadání je jasné – zrelativizovat a znevěrohodnit fakta, napadat údajné zákulisní tlaky i samotného vyšetřovatele, je to všechno účelovka a komplot mafie, která se bojí Babiše v politice. A pak se musí stále připomínat zločiny Koženého, Bakaly a tradičních stran. 

Máte dojem, že je to už obehraná písnička? Lepší není k dispozici a tahle stále funguje. A ještě je třeba přidat to, že společnost Imoba evropské peníze vrátila. Tak tomu lidí rozumí. Kvůli takové drobné lapálii přeci neskončí skvělý projekt na záchranu České republiky a světa.

Pravdu mají ti, kteří tvrdí, že se tento příběh stává testem toho, zda ještě žijeme v právním státě. A pravdou je také to, že se ukáže váha občanské a společenské odpovědnosti nejen médií, ale doslova i každého jedince, který je chtě nechtě konzumentem produkce naší politické reprezentace bez ohledu na to, zda ve volbách volí, případně koho.

Seriál faulů, lží, podvodů a ohýbání pravidel je v případě story Andreje Babiše již velmi početný. Pravděpodobně by překonal 30 dílů normalizačního majora Zemana. A přesto se nám „hrdina“ stále směje se svou pověstnou drzostí do obličeje. Je zvyklý na své kritiky a konkurenty zakleknout, zlikvidovat je existenčně, tahat tajemné složky kompromitujících materiálů a šroubovat závity všemi způsoby. Stokrát, tisíckrát mu to vyšlo. A to se na povrch dostal určitě jen zlomek jeho způsobu ovládání jiných. A najednou ho drtí nějaký pitomý Čapák, kde jde podle něj jen o pár drobných. Jenže těch pár drobných obnažuje samotný princip jeho existence. Slováci na to mají jeden jadrný výraz. Určitě ho znáte. Často je k slyšení v průhonické sokolovně a v poslední době i ve Strakově akademii.

Jak se v případě pohromy zachovají jeho kumpáni ze spolčení československých oligarchů? Budou i nadále loajální, solidární a podrží jej? Jak se zachová OLAF? A jak průměrný německý daňový poplatník, který významně přispívá do dotačního měšce EU? 

Zadání Babiše a jeho mediálního, policejního, zpravodajského a jiných týmů bylo přeci jasné. Vyšetřovatel Pavel Nevtípil nic nemá a státní zastupitelství věc odloží. Ale teď se to pekelně komplikuje. Jak je možné, že se v jiných kauzách vždy vše povedlo a teď ne? Tady platí ta stará lidová moudra tety Kateřiny ze Saturnina: „Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.“ Vzteklý pes zahnaný do kouta bývá pro své okolí nebezpečný, ale jen do chvíle, kdy skončí v bezpečně uzavřeném kotci. Pak už jenom štěká, štěká a štěká.

V případě, že by to vše nakonec skutečně otřáslo pozicí zatím stále vítězného predátora, bude zajímavé sledovat přístup k věci od Miloše Zemana. Jaké instrukce asi dostane z Ruska a Číny? Nahoře to prostě fouká a Zeman to dobře ví. I ve své nevalné fyzické kondici by si asi s chutí zahrál další part své hry o našich furiantech, kterou nám produkuje již řadu let. Vděčnost a přátelství se v horních patrech politiky nepěstují. Kdysi to poznal i takový mág jakým byl Miroslav Šlouf. Kdo bude další?

I to je důvod, proč se v „agrofertí trollí farmě“ teď jede na třísměnný provoz. 

Není zde článek celý?