Po Babišovi přednášel na Vysoké škole ekonomické Ovčáček. Mluvil o dezinformacích

Vysoká škola ekonomické ve středu přivítala další bizarní návštěvu, tentokrát z Pražského hradu. Zatímco prezident Miloš Zeman vystoupit na své bývalé alma mater odmítá, jeho mluvčí Jiří Ovčáček pozvání akademických pracovníků s radostní přijal a vystoupil jako host předmětu Organizace trhu a odvětví pohledem manažerů. Pokud se ptáte, co mohl takový člověk studentům ekonomie předat, odpověď je ještě podivnější, než byste čekali: Ovčáček přišel poučit studenty o tématu dezinformací.

Před začátkem akce se kromě několika desítek zvědavých studentů před posluchárnou objevil i štáb Seznam Zpráv, který byl připraven celou netradiční událost zprostředkovat svých divákům online. Novináři byli později vykázáni a nemohli natáčet diskuzi, což bylo odůvodněno tím, aby se studenti nestyděli.

Překvapivě slušný mluvčí

„Předmětem diskuze byla aktuální témata – tedy úmrtí lékaře Halaty během státní návštěvy v Číně, a především pak vládní krize vyvolaná zjištěním reportérů televize Seznam ohledně Andreje Babiše mladšího. Upřímně jsem čekal daleko ostřejší dehonestaci názorových oponentů, tak jak jsme již zvyklí z jeho twitterového účtu,“ popsal deníku FORUM 24 student Martin Škrabka.

Zemanova mluvčí předchází jeho pověst, a tak byly normální projevy spíše šokující. „Na otázky studentů dle mého názoru pohotově a konstruktivně reagoval, vystupoval, pro mě překvapivě, s pokorou a až na několik nepatrných výjimek týkající se např. pana exministra Jurečky, nikoho za celých 90 minut neurazil,“ pokračuje Martin ve svém vyprávění.

Celá debata byla zakončena apelem na studenty, kdy je Ovčáček nabádal, aby veškeré informace ověřovali a nepodléhali ukvapenému verdiktu nad emocemi. Ale praktickou ukázku již vynechal. Dotaz jednoho z přítomných, proč mu vadí Bakalova média a Babišova nikoliv, zůstal viset ve vzduchu bez odpovědi.

Babišova agitka

Ovčáček není zdaleka první kontroverzní osobností, kterou Národohospodářská fakulta letos přivítala. Na jaře letošního roku dostal tehdejší premiér v demisi Andrej Babiš se svým kabinetem rovnou celý předmět s názvem Hospodářská politika pohledem jejich tvůrců. 

Když v květnu zakončil sérii přednášek svým vystoupením sám šéf hnutí ANO, přinesl si svou knížku O čem sním, když zrovna spím, a tak se přednáška podle přítomných studentů změnila spíše v politickou agitku/kampaň a přítomní novináři byli z auly obratem vykázáni. Děkan fakulty Miroslav Ševčík komentoval vše slovy, že si studenti vyžádali lidi z praxe, a tak se jim rozhodl vyhovět. Bude tedy jistě zajímavé sledovat, koho si na akademickou půdu lidé z VŠE pozvou příště.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?