Policie si myslí, že střelec z kalifornského klubu spáchal sebevraždu

Policie se domnívá, že útočník, který střílel v klubu v Kalifornii, spáchal sebevraždu. Jeho motiv je zatím neznámý. Ve čtvrtek to novinářům oznámil šerif kalifornského okresu Ventura County Geoff Dean. O události píší ruská média.

„Když policisté vstoupili do místnosti, objevili jeho tělo,“ řekl Dean a dodal, že motivy střelce dosud nejsou známy. Útok však byl podle něj jen stěží spontánní. Rozhovor šerifa s tiskem vysílala televizní stanice Fox News.

Podle Deana policie s podezřelým několikrát během posledních let komunikovala. Je totiž známo, že sloužil u námořní pěchoty.

Během útoku použil muž samonabíjecí pistoli Glock 21 s větším zásobníkem. Jak oznámil šerif, daná zbraň byla získána legálně.

Místní policejní šerif Geoff Dean již dříve uvedl, že v důsledku tohoto neštěstí, které se stalo v baru Borderline v Kalifornii, bylo zabito celkem 11 lidí. Mezi mrtvými byl i policista a údajný pachatel. Zprávy v médiích hovoří o tom, že v baru Borderline, kde se konal studentský večírek, vystřelil neznámý pachatel nejméně 30 ran. Policie prozradila, že nevylučuje ani verzi teroristického útoku.


Není zde článek celý?