Přehled zpráv – RusNext 1.11.2018

odessa_more_zamerzlo_obledeneli_mashiny_avto1; Kvůli dluhům za plyn mohou na Ukrajině zamrznout celá města. Osudy konkrétních lidí nikoho nezajímají. Příčinou je povolení vlády vypínat plyn kvůli dluhům za dodávky.

2; Rusko, Indie a Írán se chystají spustit alternativu k Suezskému průplavu. Tyto tři země uskuteční v listopadu setkání, na kterém bude projednána možnost spuštění mezinárodního dopravního koridoru Sever-Jih.

3; Slabomyslnost a riskování. Washington zvyšuje sázky v obchodní válce. Akciové trhy USA začaly opět padat po zprávě o připravenosti Donalda Trumpa uvalit na veškerý čínský dovoz cla.

4; Sen ostřelovače. Čeho je schopná nová ruská karabina K15? Přesná střelba z pušky s optikou je umění, které si nemůže dovolit každý bojovník.

5; Helloween na Ukrajině. Když je život horší než helloweenská strašidla. Dovozový svátek čertů a čarodějnic se změnil v parodii na politickou realitu na Ukrajině.

6; Ruské bataliony přivítají vojska NATO na hranici Běloruska. Odpověď Minska na akce Varšavy může jít dvojím směrem. V souvislosti s možným odstoupením USA od dohody o raketách středního a krátkého doletu a rozhodnutí rozmístit raketovou základnu v Polsku vzniklo mnoho variant odvetných kroků Ruska. Jedním z nich je rozmístění zatím neexistujících raket středního doletu na území Běloruska.

7; Je to k smíchu. Porošenko se pokusil obhájit tříetapové zvýšení cen plynu na Ukrajině. Porošenko také varoval Ukrajince před nízkými cenami: Bezplatný sýr bývá pouze v pastech na myši…

8; Tanky ukrajinské armády útočí na Doněckou republiku. Jeden tankista byl zabit vlastním tankem, byly sestřeleny drony. Na jižní frontě ukrajinská armáda beze studu používá tanky a dělostřelectvo ráže 122 mm. K tomu velké množství dronů a skupin ostřelovačů.

9; Výsledky a pouční z Ruského jara. Ruské jaro skončilo podpisem Minských dohod, které nedokázaly zastavit válku v Donbasu.

10; Delegace z Pobaltí poprvé přijede na Krym po jeho připojení k Rusku. V delegaci budou aktivní politici, experti, obchodníci a zástupci veřejných organizací.

11; Je to jen přežívání. Poslanec, který se rozhodl žít za 3500 rublů, si stěžuje na chudou stravu. Jeho rozhodnutí bylo vyvoláno nadutým prohlášením saratovské ministryně, která tvrdila, že se za tuto cenu dá sestavit kvalitní a zdravý jídelníček.

12; Na Ukrajině už začali stíhat úředníka, který prezentoval mapu s ruským Krymem. Když nemají možnost jít bojovat přímo o Krym, bojují v Kyjevě s větrnými mlýny.

13; Obdivuhodný osud. Jak se voják wehrmachtu stal Hrdinou Sovětského svazu. Na první pohled nemožná věc se skutečně stala… Jeho jméno je Fritz Schmenkel.

14; V Indii postavili největší sochu světa. Její výška bez podstavce činí 182 metrů.

15; Ruské bombardéry poškádlily NATO při cvičeních. Británie musela poslat do vzduchu stíhačky k eskortování dvou Tu-160 ruského letectva.

16; Ukrajina žije jako akvarijní rybka – pouze dneškem, říká ukrajinský neonacistický poslanec. Poslanec Borislav Berjoza zdůraznil, že Ukrajina potřebuje veřejnou smlouvu místo starých pořádků.

17; Ruská vláda zmrazila ceny paliv do konce roku. Vláda Ruska se dohodla s ropnými společnostmi na prodloužení zmrazení cen na úrovni květnových do konce roku.

18; Trump vyprávěl Američanům o bezmocném Rusku, které žádá od Ameriky ekonomickou pomoc.

19; Podle srpnových výsledků USA předehnaly Rusko a zaujaly první místo v těžbě ropy.

20; Příčiny havárie jsou očividné. Státní komise ukončila vyšetřování mimořádné události se Sojuzem. Bylo zjištěno jednotlivé porušení technologického procesu při montáži.

21; Na pařížském letišti se srazila dvě letadla. Americké letadlo zavadilo křídlem o francouzské letadlo.

22; Platební bilance Ukrajiny se dostala do červených čísel. Za stejné období roku 2017 vykazovala platební bilance země téměř dvě miliardy dolarů přebytku, nyní je to 418 milionů deficitu.

23; Cisterna explodovala na dálnici v Kanadě. Jsou oběti na životech. Kvůli hustému provozu bylo incidentem zasaženo několik automobilů.

24; Majitel pyramidového byznysu Cashbery slíbil založení dalšího. Majitel skupiny společností, které fungují pod značkou Cashbery, oznámil ukončení činnosti kvůli honu na společnosti.

25; Nešťastníky pohřbívali zaživa. Byla zatčena banda černých realitních makléřů, kteří operovali v Moskevské a Tverské oblasti. Nechali na sebe přepisovat vlastnická práva na byty a osoby, které byty obývali, fyzicky likvidovali.

26; Rusko zavedlo sankce vůči Ukrajině. Příslušné rozhodnutí podepsal premiér Dmitrij Medveděv.

27; Ceny na benzinových stanicích jsou zmrazeny až do jara. Podle výsledků tříhodinového zasedání se vláda a naftaři dohodli na opatřeních na stabilizaci trhu s palivy.

28; Na Krymu požadují od Ukrajiny kompenzace za způsobené škody. Ukrajina musí kompenzovat ztráty, které obyvatelé Krymu utrpěli během blokád v posledních letech.

29; Na Krymu byl zadržen ukrajinský ozbrojenec, hlásí FSB. Dvaadvacetiletý „aktivista“ prodělal výcvik u vojenských instruktorů nezákonných ozbrojených formací na Ukrajině.

30; V Radě federace odpověděla ba drzé prohlášení britského ministra zahraničí. Dříve britský ministr prohlásil, že Moskva musí změnit své chování, jinak bude pro ni cena hodně vysoká. Čeln výboru Rady federace pro mezinárodní otázky Oleg Morozov prohlásil, že jde o absolutně neužitečnou hru se slovy, které není třeba si všímat, protože je bezobsažná, natož aby obsahovala nějakou konstruktivní myšlenku.

31; Na Ukrajině vstoupily v platnost nové drakonické ceny plynu. Přitom v následujícím roce budou tyto ceny Ukrajincům zvýšeny ještě minimálně dvakrát.

32; Ukrajinská armáda přisouvá houfnice k linii dotyku. V zóně odpovědnosti 79. brigády zjistila rozvědka Armády Doněcké republiky přítomnost těžkých zbraní v okolí obcí.

33; V Kremlu vysvětlili, proč Porošenko nebyl zařazen do sankcí proti Ukrajině. Dmitrij Medveděv dříve svým výnosem zařadil do sankcí ukrajinské politiky a podnikatele. Ale Prezidenta se to netýká, ať jím je kdokoli.

34; Protestní akce ubližují nezralé mysli, říká archangelský gubernátor o sedmnáctiletém teroristovi. Tady vidíte, kam vede, když se řady protestních shromáždění účastní školáci. Nikoli studenti, ale skutečně školáci, zdůraznil s jasnou narážkou na metody práce Alexeje Navalného.

35; Byly zveřejněny záběry z havárie Sojuzu. Video pořízené palubními kamerami zveřejnil Roskosmos.

36; V Kremlu reagovali na Lukašenkovy iniciativy ohledně Donbasu. Předtím Alexandr Lukašenko oznámil připravenost Minska zajistit mír v Donbasu. Dmitrij Peskov lakonicky poznamenal, že Donbas má své vlastní politické vedení, které musí stanovit vhodný a možný režim kontroly.

37; Proč mohou cvičení NATO v Norsku přijít Evropu draho? Proti komu je namířeno ostří „trojzubce“ (Trident Juncture) proč reakce Ruska na sebe nenechala dlouho čekat?

38; Arménský parlament opakovaně zamítl kandidaturu Pašiňjana na post premiéra. Podle zákona bude nyní Národní shromáždění automaticky rozpuštěno.

39; Bil surově, všichni se ho báli. Byly zveřejněny podrobnosti z vraždy rozvědčíka ukrajinské armády v Donbasu. Dozvuky případu, kdy velitel rozvědky batalionu umlátil k smrti velitele výzvědné čety 28. mechanizované brigády ukrajinské armády.

40; Šéf ukrajinského Naftogazu reagoval na sankce ze strany Ruska. Kobolev odpověděl na zařazení jeho jména do ruského sankčního seznamu citátem z ruského filmu Pokrovská brána: „Je to nízkost, Chobotove…“.

41; Spojeným státům se nepodaří vrazit klín mezi Rusko a Čínu, říká Zacharova. Předtím Bolton prohlásil, že Čína během vojensko-technické spolupráce s Ruskou federace bude brzy prodávat svoje vlastní zbraňové systémy.

42; Porošenko komentoval sankce Ruska proti Ukrajině. Jak tvrdí, rozhodnutí Ruska o sankcích nebylo nečekané.

43; Hrdinovi je třeba pomoci. Chtěl se pomstít neofašistovi, který vraždil lidi 2. května 2014 v Oděse. Dostal deset let. Účastník tábora antimajdanu na Kulikově poli v Oděse a politický vězeň Denis Šatunov byl odsouzen kyjevským režimem na deset let.

44; Vyšetřovatelka znásilněná náčelníky v Ufě přišla za náčelníkem s kamarádkou. Vyšetřovatelka, která byla znásilněna, nepřišla v noci do pracovny náčelníka sama.

45; Poláci zapálili lampičky u zničeného pomníku vojáků Rudé armády. 1. listopadu se v Polsku tradičně slaví Den všech svatých.

46; Zacharova komentovala Klimkinovu výzvu odevzdat ruské pasy. Diplomatka připomněla, že ukrajinský ministr navrhl „dobrovolně-povinně“ odmítnout občanství Ruské federace.

47; Velvyslanci USA v Rusku Johnu Huntsmanovi diagnostikovali rakovinu kůže – melanom.

48; Merkelová v ukrajinštině pozdravila vojáky ukrajinské armády. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko se ve čtvrtek 1. listopadu setkal s německou kancléřkou Angelou Merkel.

49; V Dagestánu byla zlikvidována extremistická buňka. V Dagestánu pracovníci FSB a ministerstva vnitra zadrželi vůdce extremistické buňky a čtyři její členy.

50; Doněck: Z Ústředního obchodního domu ukradli šperky za 120 milionů rublů. Na místo události okamžitě vyjela vyšetřovací skupina a kynologická služba.

51; Porošenko bude zklamán. Byl zveřejněn favorit prvního kola voleb prezidenta Ukrajiny. Pokud by se volby prezidenta Ukrajiny konaly v říjnu, nebyl by to Porošenko, kdo by skončil na některém z prvních dvou míst. Timošenko – 13,4%, Zelenskij 7,6%, Porošenko a Gricenko 7%, Jurij Bojko 6,9%. Na třetím až pátém místě je natolik těsno, že Porošenko může skončit hluboko v poli poražených, hlásí Kyjevský mezinárodní institut sociologie „Rating“.

52; Bitka v centru Kyjeva: Zraněni byli dva policisté, zadrženy desítky ozbrojenců v maskách a se zbraněmi.

53; Stavební společnosti opakují „černá schémata“ bank. Top management jedné z největších stavebních společností v Rusku během čtyř let vyvedl za hranice země prostředky akcionářů.

54; Merkelová komentovala volby v Donbasu. Pozorovatelská mise OBSE musí získat přístup k celému regionu.

55; V Donbasu byl zlikvidován jeden z nejstarších karatelů. „Dědek“ (Viktor Borisovič Batajev) nechtěl opustit vojenskou službu, dokonce jsme psali i do Nejvyšší Rady žádosti, aby mu dovolili zůstat, zdůrazňovali v jeho brigádě.

56; Arménie: Prezident rozpustil parlament. Prezident Arménie Armen Sarkisjan podepsal výnos o rozpuštění parlamentu a uskutečnění nových voleb 9. prosince.

57; Merkelová vyzvala Nejvyšší radu, aby zrušila dotace na energie pro obyvatelstvo. Výzva zazněla během setkání s předsedou ukrajinského parlamentu Andrejem Parubijem.

58; Putin: Ruské hospodářství je na vzestupu. Prezident Vladimir Putin vysoko hodnotí vyhlídky ruské ekonomiky a podmínky pro podnikatelskou činnost v zemi.

59; V Kyjevě naléhavě evakuují návštěvníky vlakových a autobusových nádraží. Přišla zpráva o bombě na autobusovém nádraží hlavního města.

60; Piráti Azovského moře: Ukrajina odpověděla na ruské sankce únosem plavidla. Unesené plavidlo převáželo pod liberijskou vlajkou zboží z Ruska do Belgie.

61; Merkelová v Kyjevě informovala o důvodech jejího odchodu z politiky. Mezi důvody poklesu její obliby zmínila poslední sporty ve svém politickém bloku CDU/CSU ohledně migrační politiky.

62; Pachatel, který oznámil bombu na nádražích, formuloval své požadavky. 1. listopadu večer přišla zpráva o bombě na nádražích v Kyjevě. Pachatel požaduje 250 tisíc hřiven.

63; Ukrajinská ministryně zdravotnictví osočila politiky, kteří ji vyzvali k odchodu, z toho, že chtějí návrat sovětského korupčního systému a obnovit sovětskou Ukrajinu.

64; Tělo zavražděného saúdského novináře rozpustili v kyselině.

65; Za rok 2018 navštívilo Krym více než milion turistů z Ukrajiny.

66; Mike Pompeo: USA doufají, že Turecko neopustí NATO. Vyjádřil naději, že si Erdogan uvědomuje, že USA jsou lepším partnerem než Írán.

67; Merkelová v Kyjevě podpořila prodloužení protiruských sankcí.

68; V Chersonské oblasti začaly testy řízených protivzdušných raket středního a krátkého doletu.

69; Národní banka Ukrajiny zveřejnila očekávanou sumu úvěru od MMF: 1,9 miliardy dolarů.

70; Polská prokuratura vyšetřuje případ počítačové hry o Osvětimi. Vývojem podivné hry se zabývala společnost pod vedením občana Ukrajiny.

71; Sériová výroba balistických raket Sarmat bude v Rusku zahájena v roce 2021.

72; Prezident Makedonie byl obviněn z neplnění služebních povinností, informuje prokuratura ve Skoplje.

73; Hlas Ruska bude v budoucnosti znít důstojně a sebejistě, říká Vladimir Putin na zasedání Celosvětového ruského národního shromáždění.

74; Londýn nevyhledává konfrontaci s Moskvou, prohlásil britský velvyslanec v Moskvě.

75; Neznámý pachatel zranil kuchyňským nožem moskevského úředníka bodnutím do stehna.

76; Ruské automobily Aurus jsou vykoupeny na dva roky dopředu.

77; Süddeutsche Zeitung: V Existuje nový důvod nenávidět Krymský most. EU kritizuje ruské tajné služby za nadměrnou kontrolu ukrajinských plavidel, na což Moskva odpovídá, že je to naprostý nesmysl.

78; Turčinov se pochlubil novým minometným komplexem. Prý se jedná o důstojného nástupce nebezpečného „Molotu“.

Zdroj: http://rusnext.ru/news

Není zde článek celý?