Přehled zpráv – RusNext 12.11.2018

bashni_grenfell_tower1; Milionář byl zatčen po večírku, na kterém imitovali smrt migrantů.Video s plápolající maketou věže Grenfell Tower, kde v minulosti zahynulo více než 70 lidí, rozbouřilo internet.

2; Trump bude zavírat rusofoby. Praxe ale bude jiná: Budou další sankce proti Rusku a proti samotnému Trumpovi impeachment.

3; Merkelová Porošenkova tajná přání. Německá kancléřka Angela Merkelová opakovaně udělala z Porošenka blbce. Neustále slibuje, jak se Ukrajina stane součástí Evropy, ale ve skutečnosti jen zneužívá Ukrajinu pro své cíle.

4; Ukrajinská armáda útočila na okraje Doněcka a Gorlovky. Zajcevo, ulice Poletajeva č. 173 – přímý zásah. Dům hoří.

5; Afghánští sebevražední atentátníci z Kišiněva. Co se skrývá za plánem Moldávie pořádat cvičení pod záštitou NATO? Americký velvyslanec na základě rozhovoru s rumunským plukovníkem naléhavě požádal moldavského premiéra o to, aby se zvýšil počet „sebevrahů“ z Moldávie.

6; Úder na „Trojzubec“. Rusko otestovalo nejnovější zbraně na jednotkách NATO v Evropě. Problémy hlásily Norsko a Finsko, jejichž vojenské jednotky se účastnily manévrů Aliance.

7; Proč provedli Američané hromadný výsadek v Minsku? Bělorusko figuruje v plánech USA jako součást protiruského opevnění.

8; Slova, která zahubila Ukrajinu. Je směšné a smutné zároveň, jak část Ukrajinců stále ještě věří v brzký rozpad Rusku podle vzoru Sovětského svazu. Tento postoj ale nejvíce škodí právě Ukrajině.

9; Naprosté fiasko. Porošenko v Paříži pohořel. Od samého začátku se Porošenkova návštěva nedařila.

10; Ve Washingtonu informovali o debatě Trumpa s Putinem. Zasedací pořádek světových lídrů u snídaně byl změněn tak, aby se zabránilo jejich rozhovoru.

11; Spojeným státům bylo doporučeno, aby nakoupily ruská letadla pro hašení požárů. Připomeňme, že v Kalifornii už týden zuří požáry. Zahynulo už 29 lidí.

12; Ruce pryč od Moskvy? Ukrajinci se posmívají Porošenkově dvojsmyslné reklamě. Vždyť tento výrok je citátem ukrajinského komunistického básníka z 20. a 30. let Nikolaje Chvylevého.

13; V Japonsku byl zavražděn americký voják. Major americké armády zemřel v důsledku ztráty krve. Vrahem byla jeho milenka, které oznámil, že se s ní chce rozejít. Ona sama se rovněž chtěla zabít.

14; Americká média: Rusko snížilo svou závislost na dolaru. Rusko dosáhlo snížení závislosti na dolaru díky včas podniknutým opatřením. Podíl vkladů soukromých osob a společností v cizí měně se od roku 2016 snížil z 37% na 26%. Podíl příjmů z exportu v dolarech se od roku 2013 snížil z 80% ba 68%. Rusko aktivně zvyšuje objemy obchodů s Čínou v národních měnách a připojit se chtějí také Turecko a Írán. I Evropa, která touží po zvýšení podílu eura, se v tomto ohledu stává spojencem Ruska.

15; Chodící mrtvoly. V Kyjevské městské dopravě „ožijí“ oběti hladomoru“. Na internetu srovnávají performanci s populárním americkým seriálem „Živí mrtví“ o zombie apokalypse.

16; Ve Francii vyzvali k tomu, aby se Evropa stala „říší“. Připomeňme, že minulý týden Macron navrhl EU pořídit si vlastní armádu.

17; Ukrajinu bez dodávek ruských ropných produktů čeká kolaps topení. V souvislosti s možným zpřísněním vzájemných sankcí mezi Ruskem a Ukrajinou se opět dostala do popředí otázka paliv.

18; Včera na přehlídce na počest sta let od ukončení 1. světové války nepodal Trump Porošenkovi ruku, ačkoli ten se na to přímo třásl. Mluvčí ruského prezidenta komentoval situaci slovy, že v očích Donalda Trumpa je nynější Ukrajina závislá, slabá a neodbytná země, jejíž představitelé hlídají u záchodů, aby mu mohli pohlédnout do očí. Je to o to horší, že Putinovi Trump ruku podal.

19; Depardieu občanství dostal a Rusové nikoli? Nedosažitelné občanství. Nová koncepce migrační politiky do roku 2025 má usnadnit život milionům Rusů.

20; Na základě sečtení více než 96% volebních lístků v Doněcké republice zvítězil Denis Pušilin (zhruba 60,9%) a v Luganské republice Leonid Pasečnik (68,4%).

21; Holywoodské hvězdě, která si zahrála ve filmu o záchraně prezidenta Ruska, shořel dům. Herec Gerard Butler přišel o svůj dům kvůli požáru zuřícímu v Kalifornii.

22; Už jsou hotovy veškeré pilíře železniční části Krymského mostu. V některých případech jsou zahloubeny až sto metrů do podloží.

23; Na sladké sycené nápoje bude v Rusku uvalena spotřební daň. Mohou tak podražit až o 20%.

24; Severní a Jižní Korea začaly odstraňovat hraniční opevněné pozice. Oba korejské státy tak plní dohodu, kterou uzavřely koncem října. Předtím už odtud byli staženi vojáci.

25; Georgij Tuka prohlásil, že zorganizováním voleb v Donbasu Doněcká a Luganská republika de facto opustily Minský proces. Ukrajinský zástupce ministra pro dočasně okupovaná teritoria slibuje trestní stíhání organizátorů voleb v Doněcké a Luganské republice.

26; Spolu s Evropou. Proč společná evropská armáda uráží Trumpa a těší Putina? USA tím ztratí velkou část svého vlivu v Evropě a Putin si přeje silnou, sebevědomou a jednotnou Evropu jako spolehlivého partnera.

27; Při pochodu ve Varšavě spálili vlajku EU. Celkem se pochodu na počest sta let nezávislosti Polska zúčastnilo 200 tisíc lidí.

28; V Rusku bude vytvořeno letadlo jako náhrada za An-124 Ruslan. Stane se jím moderní letecký komplex vojenského dopravního letectva supertěžké třídy.

29; Velká Británie je připravena na „jiné“ vztahy s Ruskem, říká Theresa May. Britská premiérka dnes večer vyhlásila, že je ochotna budovat nové vztahy s Ruskem.

30; Surkov poblahopřál Pušilinovi a Pasečnikovi k vítězství ve volbách. Vysoká účast ukázala celému světu, že v Donbasu žije hrdý a moudrý lid.

31; Americká stíhačka F-18 se zřítila do moře, Není to jediná mimořádná událost s účastí amerických vojáků v Japonsku za uplynulý den.

32; V Čečně byli zlikvidováni dva bandité. Při pokusu o zatčení zločinci zahájili palbu na služební auto pracovníků policie.

33; Nepustili jsme do země banderovce a neofašisty, říkají polské úřady. 11. listopadu se ve Varšavě konal pochod na počest stého výročí obnovení nezávislosti Polska.

34; Pro Porošenka je incident s nepodáním ruky tragédií, říká ukrajinský politik. V době probíhající předvolební kampaně je to zvlášť nepříjemné.

35; Situace na Ukrajině začíná neočekávaně vzbuzovat optimismus. Dobrým znamením je neochota mladých lidí vstupovat do armády.

36; Porošenko označil Ukrajinu za jednu z nejchudších zemí Evropy. Rozhodnutí vlády o zvýšení cen plynu označil za špatný, ale vynucený krok.

37; Stane se Bělorusko námořní velmocí? Běloruský velvyslanec v Turecku hovoří o tom, že vybudováním říčního přístavu na Dněpru vytvoří spojení s Černým mořem a vzniknou tak exportní možnosti, o kterých se Bělorusům ani nesnilo.

38; Čím může Rusko odpovědět na vojenskou hrozbu USA? Na nový raketový štít nebude potřeba utrácet žádné větší sumy. „Skalpel“ pro systém protiraketové obrany už je dávno vymyšlený a odzkoušený.

39; Trump se pochlubil setkáními se světovými vůdci v Paříži. „Právě jsem se vrátil z Paříže, kde bylo během mých setkání se světovými lídry dosaženo mnoha věcí“.

40; Kreml: Rusko učiní vše pro realizaci Minských dohod. Rusko dělá a bude dělat všechno, co bude v jeho silách pro realizaci Minských dohod na Ukrajině.

41; Trump obvinil Pobaltí z rozpoutání války v Jugoslávii. Americký prezident obvinil Litvu, Lotyšsko a Estonsko z rozpoutání války na počátku 90. let, která vedla k rozpadu Jugoslávie. Prostě si jen spletl Pobaltí s Balkánem…

42; Ukrajinská armáda podpořila volby v Donbasu. Většina ukrajinských vojáků nezůstala lhostejná k osudu Donbasu. Navzdory snaze politického vedení a vojenského velení Ukrajiny zmařit volby v Donbasu, konstatujeme výrazné snížení intenzity ostřelování v den hlasování podél celé linie dotyku.

43; Ve Státní dumě označili výsledky voleb v Donbasu za důstojnou odpověď Volkerovi. V Republikách Donbasu lidé už mají dost čekání na to, kdy se současná ukrajinská moc přenese přes své předvolební ambice.

44; Všechno je ztraceno. Generální prokurátor Ukrajiny vyjmenoval hlavní problémy země. Lucenko neočekávaně vysvětlil tristní stav ukrajinského státu. Za neutěšený stav země může informační válkou vnucený pocit prohry, závist vůči úspěšným a samozřejmě také korupce. Podle jeho názoru jsou nepřátelé Ukrajiny stejní jako před sto lety: Moskva, vlastní populisté a ultrapatrioti. Prohráli jsme informační válku: Za to, že se lidem žije špatně, už najednou nemůže Putin, za válku najednou může Porošenko a za rozkradení země najednou už nemůže Janukovič… Nevděčné obyvatelstvo Ukrajiny se obrací proti těm, kdo se snaží pro ně něco budovat, postěžoval si Lucenko.

45; V Kremlu komentovali volby v Doněcké a Luganské republice. Peskov dodal, že mu není známo, zda prezident Vladimir Putin blahopřál vítězům voleb.

46; Novinářka, která zadala Porošenkovi nepříjemnou otázku, byla propuštěna. Baranovskaja poznamenává, že vůči její práci nebyly žádné výhrady, dokud nepoložila Porošenkovi svou přesně mířenou otázku: „Jaké to je být prezidentem-oligarchou v zemi, kde lidé sotva přežívají?“

47; Policie Doněcké republiky vyřešila „loupež století“. Cena nakradeného zboží činí kolem 120 milionů rublů. Šlo o zlaté šperky, drahé kamení a peníze ukradené z obchodního domu v Doněcku,

48; Srbská církev neuznala zrušení klatby na Filareta. Arcibiskupové připomněli, že ve své době Filareta zbavili svěcení a poté na něj uvalili klatbu.

49; V Mariupolu tramvaj „zaútočila“ na automobil ozbrojenců „Azova“. K havárii došlo v Levobřežní části města.

50; Protivzdušná obrana Luganské republiky sestřelila útočný dron ukrajinské armády. Porušování Minských dohod cestou využívání dronů po celé délce linie dotyku je u ukrajinské armády běžnou praxí.

51; Doněcká a Luganská republiky učinily důležitý krok na cestě ke svému znání, říká poslanec. Všechny země Evropy se mohou na tomto příkladu poučit, jak se dělají demokratické volby, zdůraznil Sablin.

52; Vojáci NATO mrzli při cvičeních v Norsku. Slovinští vojáci v Norsku si stěžovali na uniformu, která neodpovídala klimatickým podmínkám.

53; Ruská centrální banka spočítala, kde se perou nezdaněné peníze. Ruská centrální banka spočítala, jaký objem peněz se nachází ve stínové ekonomice, a vyjmenovala odvětví, kde je tato praxe nejrozšířenější.

54; Důstojník ukrajinského specnazu informoval o organizátorech diverzí na Krymu. V létě 2016 byla ruskými policisty zadržena skupina ukrajinských diverzantů na Krymu. Během operace zahynul pracovník FSB.

55; Američtí vojáci ve Střední Asii se zbláznili. V Pentagonu obviňují ruská „prokremelská“ média z odporných zločinů. Vojenští specialisté na informační válku z USA pokračují ve Střední Asii v šíření lží o Rusku.

56; USA bezprecedentně tlačí na Indonésii, aby zmařily velkou dohodu o nákupu Su-35.

57; Írán byl odpojen od systému SWIFT. Společnost SWIFT už odpojila od svého systému Centrální banku a další finanční instituce Íránu.

58; „Hokynář a kardinál“. Ukrajina a USA se domluvily na společném boji proti „Severnímu proudu – 2“. Klimkin projednal s americkou delegací v čele s ministrem energetiky USA Rickem Perrym spolupráci.

59; Oleg Carjov: Bojovníka proti Majdanu chtějí vydat na Ukrajinu. Bojovníku proti ukrajinské juntě Sergej Petrovič Michajličenkovi hrozí vydání na Ukrajinu! Sergeje dobře znám: Je to podnikatel, sportovec a muž činu.

60; V Radě federace formulovali hlavní výsledek voleb v Donbasu. Nejdůležitější je, že výsledky voleb uznali sami obyvatelé Donbasu.

61; Plynový Majdan. Mrznoucí Ukrajinci zapálili pneumatiky a pokusili se zaútočit na Krivorožgaz, který blokuje dodávky plynu spotřebitelům.

62; Oddíl ozbrojenců Islámského státu se rozhodl zaútočit na ruskou vojenskou základnu č. 201. Členové teroristického uskupení byli zadrženi, když se sešli v jednom z bytů na jihozápadě tádžického hlavního města Dušanbe.

63; Pětiletý chlapec z Čečny udělal za 2,5 hodiny 4 tisíce kliků. Podle jeho slov je ochoten za týden výsledek zopakovat a nechat si zapsat rekord.

64; Basurin: Kyjevský karatel zahynul v důsledku výbuchu vlastní (ukrajinské) miny v okolí Marjinky.

65; Expert: Dokud Západ podporuje Kyjev, k žádnému kompromisu v Donbasu nemůže dojít., říká Pogrebinskij. Evropa, natož pak USA se nechce podívat na situaci poctivě.

66; USA slíbily nové protiruské sankce po volbách v Donbasu. Mluví se o tom v prohlášení oficiální zástupkyně Státního departmentu Heather Nauert.

67; Gubernátor Zakarpatska Moskal: Maďarsko pokračuje ve vydávání pasů Ukrajincům. Poznamenal, že Ukrajinci dostávají maďarské pasy nikoli pro svou lásku k Maďarsku, ale kvůli snazšímu nalezení práce, kvůli důchodům, někdy kvůli stykům s příbuznými.

68; Timošenková utratila sto milionů za propagaci své strany. Je totiž volební rok. Za celý rok 2016 to bylo 19 milionů, za rok 2017 pak 30 milionů.

69; Ukrajinský poslanec prozradil svým spoluobčanům, kdy se jejich životní úroveň vrátí na úroveň běžnou za Janukokviče – nejdříve v roce 2030. Anatolij Šaríj komentuje: Za „zloděje“ Janukoviče si Ukrajinci žili pětkrát lépe než za „svatého“ Porošenka.

70; Poslankyně Nejvyšší rady Taťjana Černovol promluvila o nebezpečí, když ukrajinským vojákům – alkoholikům dají zbraně. Vznikají nebojové ztráty.

71; Kyjevané dostali pozvánku na „Národní shromáždění“ – bojovat proti židům. V Kyjevě se objevily letáky s přeškrtnutým portrétem Petra Porošenka, menory (sedmiramenný svícen) a názvem židovského náboženského hnutí.

72; V Kremlu poznamenali, že v Paříži se nečetl dopis ruského vojáka. Mezi fragmenty zazněly zápisky francouzského, britského a německého vojáka, čínského dělníka a francouzské dívky.

73; Parubij navrhl ministru energetiky USA podíl na řízení plynovodného systému Ukrajiny. Otázka energetické bezpečnosti je podle něj jedna z nejdůležitějších otázek pro Ukrajinu.

74; V Kyjevě uzavřeli chrám ukrajinské pravoslavné církve v areálu vojenského lycea Ivana Boguna.

75; Trump se přiznal, že už nechce platit za zbraně pro spojence. Plaťte nebo se braňte sami, vyzval Evropu.

76; Klimkin představil novou mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Jekatěrinu Zelenko.

77; Izrael začal bombardovat pásmu Gazy v reakci na raketové ostřelování.

78; Moskva se dostala na seznam nejlepších měst světa. Na prvních pozicích je Londýn, Paříž, New York, Tokio a Barcelona. Po Moskvě následují Chicago, Singapore, Dubaj a San Francisco.

79; Marocký král usnul při Macronově projevu. Trump se na něj hodně ošklivě podíval.

80; V Kyjevě vtrhli neznámí lidé v maskách do informační kanceláře Interfax Ukrajina.

81; Ve Lvovské oblasti onemocnělo za poslední týden téměř 500 lidí spalničkami. Mezi nimi 373 dětí do 17 let, většinou ve věku 5 až 9 let.

82; Ukrajinou se šíří plynové vzpoury mrznoucích Ukrajinců. Mnoho ukrajinských měst ještě nezahájilo topnou sezónu.

83; FSB zadržela v Krasnodarském kraji taxikáře Jurije Permjakova pracujícího pro SBU.

84; Vladimir Putin podepsal zákon o zrušení příplatkům k penzím pro členy parlamentu.

85; V Krivém Rogu strhli lidé plomby z kotelen a zahájili nepovolenou dodávku plynu.

86; Velvyslanec Francie se omluvil Srbům za jejich nedůstojnou roli při oslavách konce 1. světové války. V důsledku 1. světové války přišlo Srbsko o 62% mužské populace.

87; Hádejte, kdo podstrčil Rakušanům „informaci“ o vojákovi, který dělal špióna pro Rusko… Tajné služby Velké Británie! Holt to nevyšlo se Skripalem, musí si tedy vymyslet někoho jiného a poštvat proti sobě Rakousko a Rusko, které se začaly nebezpečně sbližovat.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?