Přehled zpráv – RusNext 13.11.2018

facebook_31; Ve fungování sítě Facebook došlo včera, 12.11.2018 ke značným poruchám. Uživatelé Faceboku se v pondělí 12. listopadu stěžovali na rozsáhlé poruchy ve fungování sítě.

2; V Kyjevě byli zbiti a pokousáni policisté. Třiačtyřicetiletý muž při pokusu o zadržení pokousal policistu a dalšího uhodil.

3; Tragická dopravní nehoda. V České republice havaroval autobus s Ukrajinci. V Moravskoslezském kraji České republiky zahynuli při dopravní nehodě čtyři Ukrajinci.

4; To je velmi nebezpečné. Moldávie zve vojska NATO k hranicím Podněstří. Vzniká vysoká pravděpodobnost provokací.

5; V Nejvyšší radě informovali o vlastnostech Ukrajinců, kvůli kterým jim nelze svěřovat zbraně. Jak zdůraznila jedna ze zuřivých odpůrkyň zákona o držení zbraně Taťjana Černovol, v nejbližší době není legalizace držení zbraně možná.

6; Nový Majdan na Ukrajině: Hoří pneumatiky, Ukrajinci obsadili Krivorožgaz a dokonce zajali rukojmí. Lidé nechtějí nic slyšet, protože jejich děti mrznou.

7; Bitevní pole Sýrie. Hrozí genocida. Fakt přítomnosti Kurdů a amerických zbraní v obrovských množstvích přivádí Erdogana k šílenství.

8; Cizí občanská válka. Stále více Ukrajinců si nepřeje účastnit se bojů v Donbasu. Ukrajinští vojáci jsou odsuzování do vězení za odmítnutí účastnit se trestní operace v Donbasu.

9; Létající ruský Medvěd: Nejrychlejší bojové letadlo s vrtulovými motory. V roce 2010 posádka bombardéru uskutečnila rekordní let na vzdálenost téměř 30 tisíc kilometrů.

10; Jako zhrzená žena. Porošenko si vymyslel už druhé setkání s Trumpem. Petr Porošenko zaplatil ze svého rozpočtu svůj výlet na „Pařížské fórum pro mír“.

11; Situace na donbaských frontách se prudce změnila. Ukrajinská armáda se lekla cizinců.. Za uplynulý týden protivzdušná obrana Doněcké republiky zlikvidovala tři drony nepřítele.

12; Ukrajina: Proč začínají utíkat krysy? Ti alespoň trochu inteligentní ukrajinští politici začínají opouštět potápějící se loď s názvem Ukrajina. Lucenko je toho dokladem.

13; Puškov komentoval Porošenkova slova o chudé Ukrajině. Předtím Porošenko označil svou zemi za jednu z nejchudších v Evropě. Konečně prý přiznal skutečný stav své země. A přitom se do převratu v roce 2014 země nacházela ve slušném stavu. Nynější stav je odplatou za Majdan, státní převrat, „evropskou cestu“, ztrátu Krymu, zradu Ruska a rusofobii.

14; Americký ministr energetiky vystoupil proti „Severnímu proudu – 2“. Ministr energetiky USA Rick Perry slíbil Kyjevu podporu.

15; Islamistické peklo: vězení teroristických band, Islámský stát, An-Nusrá, únosy a teror. Z toho se skládá život pravoslavného věřícího v Idlíbu. Vojenský dopisovatel Oleg Blochin mluvil s pravoslavným věřícím, který prožil několik let v Idlíbu okupovaném islamistickými teroristickými bandami.

16; Svět superčlověka a smrt miliard. Vládci vesmíru budou mít jak peníze, tak i síly na to, aby pro sebe vybudovali svět – svět superčlověka. Což ovšem znamená zánik lidstva.

17; Bylo zveřejněno video ze slepého přistání přímo z kabiny pilota. Přistání letadla v podmínkách nulové viditelnosti na letišti v Minsku bylo natočeno na video přímo z pilotní kabiny.

18; Polský prezident promluvil o zákazu propagace homosexuality. Podobná norma byla zavedena i v Rusku.

19; Poslanci Státní dumy chtějí předat do rozpočtu vklady, ke kterým se nikdo nehlásí.

20; Ukrajinu čeká mohutné zemětřesení o síle 8 až 9 stupňů Richterovy škály. Zakarpatsko je v nejbližší době ohroženo mohutným zemětřesením, protože tento region patří do seismicky aktivní oblasti.

21; Ruští vědci pomohou při vyhledávání teroristů podle jejich chování na sociálních sítích. Specialisté Ruské akademie věd navrhují rozsáhlý projekt v oblasti umělé inteligence.

22; Poklonskaja informovala o plánech svého muže po jeho rezignaci. Ivan Solovjov opustil funkci vedoucího pracovního aparátu ombudsmana na vlastní žádost.

23; Členové Islámského státu, kteří připravovali teroristické akty v Dušanbe, byli naverbováni přes internet. V Tádžikistánu bylo zadrženo dvanáct lidí pro podezření z přípravy teroristických činů.

24; Navzdory sankcím. V EU se objeví zastoupení Krymu. Mise zahájí svou činnost v roce 2019.

25; Pokuty za dopravní prostředky se budou automaticky strhávat z bankovních karet Rusů. Novinka se bude týkat milionů majitelů aut.

26; V USA došlo k prudkému propadu akciového trhu. Značné znepokojení amerických korporací vyvolává pokračující obchodní válka mezi USA a Čínou.

27; Znemožňují mi odjezd z Ruska, říká Navalnyj. Opoziční blogger informoval, že pohraničníci jej nepustili do Štrasburku.

28; Ljaško požaduje od Porošenka okamžité zapnutí topení. Populista a skandalista na svých stránkách v sociální síti umístil naléhavou výzvu vedení země.

29; Rusové začali opět méně utrácet v obchodech. V říjnu 2018 se znovu snížily útraty v obchodech po jejich růstu v září.

30; Rakouský prezident vyzval k tomu, aby se nedramatizovala situace s „ruským špiónem“. Připomněl, že výzvědné služby se na celém světě snaží získávat informace těmito metodami.

31; Ruské společnosti slibují zvýšení platů. Většina ruských společností je připravena zvýšit platy už v nejbližších měsících.

32; Maďarský poslanec pobýval jako pozorovatel u voleb v Luganské republice. Ukrajina zuří. Ukrajinský velvyslanec v Maďarsku požaduje náležitou reakci od oficiální Budapešti.

33; Tohle že je Evropa? V Oděse držela banda stovku lidí jako zemědělské otroky. Podvedeným lidem sebrali doklady a telefony, donutili je pracovat na poli třináct hodin denně. A o nějaké mzdě nemohla být vůbec řeč. Ti, co se vzbouřili, byli biti.

34; Na ministerstvu obrany Ruské federace informovali o stavu Admirala Kuzněcova po havárii plovoucího doku. Připomeňme, že věžový jeřáb spadl na palubu letadlové lodi a poškodil ji.

35; U Černobylu zaútočil los na automobil s cizinci. Po srážce se zvířetem automobil, ve kterém jeli Britové a jeden Rumun, vyletěl do příkopu a převrátil se.

36; Ukrajinská armáda ruší signál dronů OBSE. Ukrajinská strana využívá prostředky radioelektronického boje na rušení kanálů řízení dronů patřících misi OBSE.

37; Klimkin odmítl reintegrovat „ruský Donbas“ do Ukrajiny. Na Ukrajině bude svobodný ukrajinský, evropský Donbas, podělil se o své fantazie Klimkin.

38; Úspěšně se potápí. Vojenská fregata norského válečného loďstva se už takřka celý potopil. Podle stavu z 13. listopadu dopoledne je nad hladinou vidět už jen radarová věž a některé části zádě.

39; V Roskosmosu ukázali vzhled kosmického aparátu s jaderným motorem. Keldyšovo centrum pracuje na vývoji kosmických aparátů s výkonnějšími motory – jadernými zařízeními nové třídy.

40; Společnost Boeing tajila před leteckými společnostmi možnost selhání letadel při změně výšky, hlásí The Wall Street Journal. Kvůli tomu piloty nepřipravili na variantu, při které automatika může rychle klenout přídí letadla.

41; Na Ukrajině neonacisté učí děti střílet na separatisty a zelné mužíčky. Patriotický tábor pro děti od 8 do 16 let, organizovaný bývalými účastníky ATO, se nachází v Těrnopolské oblasti na Ukrajině.

42; Pochod podvedených. Jak s tím souvisí Soros? V Americe a v Mexiku se rozehrává neveselé divadlo, které podle záměru režisérů má nutně skončit jako drama.

43; Knihovna a jóga. Uljukajev informoval o svém životě ve věznici. Připomeňme, že bývalý ministr pro hospodářský rozvoj byl v prosinci 2017 odsouzen k osmi letům odnětí svobody.

44; Zavřete okna a nevycházejte ven. V Německu se převrhl náklaďák s kyselinou solnou. Na místo hned vyrazili specialisté.

45; USA vyhrožují, že zastaví „Severní proud – 2“. Washington disponuje prostředky, aby mohl zastavit realizaci „Severního proudu – 2“, prohlásil velvyslanec USA při EU Gordon Sondland.

46; V Kyjevsko-Pečorské lavře probíhá Synoda Ukrajinské pravoslavné církve. Porošenko slíbil, že přijede, ale nedostavil se. Probíhající zasedání řídí metropolita Onufrij.

47; Voják ukrajinské armády spáchal sebevraždu poté, co nevydržel šikanu velitelů. V zóně tzv. Operace okupačních sil se nadále stávají případy nebojových ztrát mezi vojáky.

48; Kritická situace: Porošenko svolává naléhavé shromáždění kvůli problémům s topením v Chersonu. Situace kolem Chersonské tepelné elektrárny,která neobdržela nominaci na plyn a nezahájila topnou sezónu, má blízko k výjimečnému stavu.

49; Vyšetřovací komise obnovila vyšetřování vraždy zpěváka Igora Talkova. Zpěvák byl zavražděn 6. října 1991 v paláci sportu Jubilejnyj v Petrohradě.

50; Poslanec, který zkusil žít za 3.500 rublů měsíčně, se podělil o své dojmy z ministerské diety. Především je třeba výrazně zvýšit velikost spotřebního koše a životního minima.

51; Chybička se vloudila… Merkelovou v Paříži považovali za Macronovu manželku. Německou kancléřku Angelu Merkel se spletli s manželkou francouzského prezidenta Emmanuela Macrona Brigitte Macron.

52; MMF není spokojen s růstem ekonomiky Ukrajiny. Dynamika růstu ukrajinského hospodářství zaostává za svými potenciálními možnostmi v podmínkách vyššího růstu HDP v zemích Evropy.

53; Ukrajinská pravoslavná církev přerušila vztahy s Konstantinopolským patriarchátem. Shromáždění biskupů Ukrajinské pravoslavné církve schválilo rozhodnutí o přerušení eucharistických styků s Konstantinopolským patriarchátem.

54; Merkelová komentovala myšlenku vytvoření evropské armády. Zdůraznila, že jen silná Evropa bude schopna obhájit své hodnoty.

55; Raději chudší, ale na svobodě. Lukašenko pohrozil korupčníkům. V úterý prezident odsouhlasil jmenování diplomatů a funkcionářů republikové a místní úrovně.

56; Bartoloměj odsoudil výcvik děti v neonacistických táborech na Ukrajině. Bartoloměj prohlásil, že děti je třeba vychovávat v obecně lidských hodnotách a nikoli učit zabíjet, jak to činí neonacisté.

57; Byla zveřejněna ustanovení Shromáždění biskupů Ukrajinské pravoslavné církve v souvislosti s krizovou situací. Shromáždění biskupů schválilo několik důležitých rozhodnutí.

58; Uzbekistán zablokoval dovoz ukrajinských léků. Ukrajinští farmaceuti nemohou proclít medikamenty pro vývoz do Uzbekistánu.

59; Ukrajinci nezákonně opravovali vojenská letadla v Africe. Sedm ukrajinských specialistů obranného průmyslu nezákonně opravovali vojenskou techniku v jedné z afrických zemí.

60; Pokouší se Trump snížit ceny ropy? Prezident USA Donald Trump znovu svými prohlášeními dosáhl pádu cen ropy.

61; Porošenko je připraven sejít se s biskupy Ukrajinské pravoslavné církve „na svém teritoriu“. Shromáždění biskupů Ukrajinské pravoslavné církve je zase ochoten se s Porošenkem setkat jen na církevní půdě.

62; EU a Velká Británie odsouhlasily text Smlouvy o Brexitu. Britská premiérka Theresa May provede ve středu zasedání vlády, aby projednala návrh smlouvy.

63; Bezhlavý jezdec. Záhadná smrt v Kyjevě. Tělo v kabině automobilu zahraniční značky na v ulici Bogatyrskaja objevil kolemjdoucí, který okamžitě přivolal policii.

64; NATO nebude provádět společná cvičení s Ukrajinou v Azovském moři kvůli strachu z Ruska. Země NATO neplánují realizaci jakýchkoli společných cvičení s Ukrajinou v Azovském moři, aby neprovokovaly Rusko.

65; V areálu vyhořelého muničního skladu ukrajinské armády v Ičně v Černigovské oblasti byl objeven dron. Podle informací ministerstva obrany není přístroj poškozen.

66; V Norsku obvinili ruské vojáky z poruch GPS během cvičení NATO. Podle informací norského ministerstva obrany byly poruchy zaznamenány od 16. října do 7. listopadu.

67; Ďábel pokušitel. Porošenko se tajně setkal s několika hodnostáři ukrajinské pravoslavné církve.

68; Jednotný pás tlaku. Co se skrývá za plány USA vybudovat v Gruzii další vojenské letiště? Washington a Tbilisi se chystají vybudovat vojenské letiště v okolí bývalé 137. vojenské základny ruského ministerstva obrany Vaziani.

69; V ukrajinské armádě zavedou nový rituál Informoval o tom ministr obrany Ukrajiny Stěpan Poltorak. Bude zaveden rituál slavnostního propouštění z funkce nezávisle na titulu a hodnosti.

70; Výsledky sociologického průzkumu. Více než polovina voličů bude v každém případě proti Prošenkovi.

71; V Řecku ve městě Soluň (Thessaloniki) dostal Gruzínec 290 let vězení za přepravu migrantů.

72; Čtyři ukrajinští vojáci dezertovali od jednotky v ukradeném BVP. Informoval o tom oficiální zástupce Národní policie Luganské republiky podplukovník Maročko.

73; Turecký proud bude dostavěn ještě tento týden. Plavidlo Pioneering Spirit kladoucí potrubí se nachází pouhých 21 km od břehu.

74; Do lidí nestřílíme, ale Rusáci a Novorusy za lidi nepovažujeme, říká dětský instruktor v Těrnopolu.

75; Ukrajinská ústřední volební komise prohlásila, že lide s ID pasy nebudou moci hlasovat ve volbách prezidenta. Situaci vysvětlili tím, že zákon o volbách prezidenta nepočítá s existencí tohoto typu dokladů.

76; USA obnovily obchodní dialog s Čínou. Informoval o tom v úterý 13. listopadu hlavní poradce prezidenta USA pro otázky hospodářství Larry Kudlow v interview pro CNBC.

77; USA obnovily antidumpingová cla na dovoz silikomanganu z Ukrajiny a Číny.

78; Trump může vyměnit šéfa aparátu Bílého domu. V posledních týdnech zvažoval Trump možnost odvolání Kellyho i s poradci.

79; Dron OBSE ztracený 27. října byl objeven u ukrajinské armády pomocí radiolokace.

80; Litva zahájí vývoz kozlů a ovcí na Ukrajinu. Dohodnuty jsou i dodávky vepřového bez ohledu na výskyt afrického moru prasat.

81; Porošenko vyznamenal Džemileva Řádem svobody za mimořádný přínos k ukrajinské státnosti.

82; Ukrajinská policie neshledala v podpalování pneumatik a okupaci Krivorožgazu žádné porušení zákona.

83; Shromáždění biskupů: Konstantinopolský patriarchát se vydal cestou rozkolu. Církev se nesmí stát nástrojem politiky nebo propagandy.

84; Centrum Kyjeva je paralyzováno: Z prasklého potrubí uniká gejzír horké vody a páry. Auta padají do jámy.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?