Přehled zpráv – RusNext 3.11.2018

chernaya_metka51; Varování Filaretovi, Proč Konstantinopol odmítl uznat Kyjevský patriarchát? Halasné prohlášení istanbulského Feneru může znamenat vážný krok zpět v otázce svolání sjednocujícího shromáždění k žádosti o autokefalii.

1; Celý svět je proti USA: Americká stálá zástupkyně se obořila na OSN s kritikou. OSN si nepřeje odsouzení porušování lidských práv na Kubě.

2; Proč Ukrajina uskutečnila raketové střelby poblíž Krymu? Cílem současných raketových cvičení v Chersonské oblasti je prověrka systémů rozmisťované protivzdušné obrany.

3; V Rusku se vysmáli reakci EU na sankce proti Ukrajině. Opravdu si Evropa myslí, že si je nezasloužili?

4; Rusko se už nestydí. Lepší lidi postihla tragédie. Pozor – otázka: Proč se Rusko nelíbí pokrokovým intelektuálům, kteří sami sebe považují za nejlepší lidi v zemi?

5; Špinavý plán: USA provokují Rusko k nejrozsáhlejším závodům ve zbrojení. Jako nejsilnější signál k soupeření ve vývoji a výrobě zbraní je třeba vidět Trumpovo prohlášení o vypovězení Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

6; Německá podnikatelská sféra usiluje o Putinovu shovívavost. V Moskvě proběhlo setkání vysoce postavených zástupců německých společností s prezidentem Vldimirem Putinem.

7; Vojáci teroru v Londýně. Velká Británie přijímá na nejvyšší úrovni spolubojovníky syrské Al-Káidy. Západ se bál, že jejich chráněnci se dostanou do rukou syrských vojáků.

8; Operace NATO „Anakonda“ u hranic Ruska a Běloruska: Od lokálního konfliktu k rozsáhlým vojenským akcím v Evropě. Poblíž ruských hranic neustále probíhá řada akcí operativní i bojové přípravy ozbrojených sil NATO.

9; Lukašenko o konfliktu v Podněstří. Zajímavé podrobnosti ze setkání s moldavskou delegací. Návštěvu moldavské delegace v čele s premiérem Pavlem Filipem v Minsku lze vcelku označit za více než úspěšnou. Zrušení telefonního roamingu, dodávky vín z Moldávie do Běloruska, spuštění leteckého spojení mezi Minskem a Kišiněvem. Projednával se ale také konflikt v Podněstří. Tam zůstalo u prohlášení, že je nutné se posadit za jednací stůl.

10; V Rusku se o sankcích Ruské federace vůči Ukrajině nemluví o nic méně než na Ukrajině. Někteří experti je považují za opožděné a neúplné, jiní nevěří v jejich strategickou efektivitu. Ale něčím je potřeba začít.

11; Ukrajina si naběhla. Na jednu stranu usiluje o vstup do struktur NATO a EU, na druhou stranu si dělá uvnitř těchto organizací nepřátele. Nejlépe je to vidět na příkladu ukrajinsko-maďarských vztahů. Neuvědomovala si snad Ukrajina, když šla do sporu s Maďarskem, že je členem těchto organizací? Ukrajinská zahraniční politika nepoužívá běžnou logiku.

12; Maďarská facka Porošenkovi aneb Těžký život amerických poskoků. V politicky konformních ukrajinských médiích se zcela vytratilo téma maďarského separatismu.

13; Plynová genocida: Ukrajině hrozí masové odpojení od topení. Od 1. ledna na Ukrajině začaly platit nové tarify na plyn. Ceny se zvedly o 23,5%.

14; Představitelé Ukrajiny se zcela právem rozhořčují nad neuvěřitelně nízkou intelektuální a mravní úrovní své rasově správné elity. Toto jim zavdává důvod pro vzájemné napadání ve vysílání četných televizních politických pořadů.

15; Rusko hází rukavici Spojeným státům, říká státní tajemník Pompeo. Akce Ruska oslabují bezpečnost USA, zdůraznil.

16; Alec Baldwin byl zatčen po rvačce na parkovišti. Známému herci hrozí až rok vězení. Situaci už komentoval i prezident Trump, kterého Baldwin nepěkně paroduje.

17; V Itálii byli zatčeni ukrajinští neonacisté, kteří zmlátili cestující v římském metru. Ukrajinci nejen mlátili okolní lidi, ale hajlovali a provolávali slávu Mussolinimu.

18; Rozkaz k zavraždění novináře byl vydán nejvyšším vedením Saúdské Arábie, říká Erdogan.

19; Sarkozy se zhrozil nad nepředvídatelným efektem protiruských sankcí. Podle slov bývalého francouzského prezidenta Evropa zaváděním sankcí jen posluhuje USA.

20; V Kubani narazil osobní vlak nákladní KaMAZ na železničním přejezdu. Dvě desítky lidí byly zraněny. Někteří z nich vážně.

21; Porošenko vyhlásil smutek kvůli „zločinu“ Petra I.Jde o tři sta let starou událost – vypálení hejtmanského hlavního města Baturin kvůli jeho zradě ve válce se Švédskem. Mazepa se pokusil přejít na švédskou stranu a navrhl švédskému králi Karlu XII., aby si ve městě Baturin vybudoval rezidenci.

22; Jen oslavuje moc země agresora. Na Ukrajině zakázali hollywoodský thriller o záchraně prezidenta Ruska. Ve filmu se vypráví o kapitánu ponorky USA, který se pokouší odvrátit Třetí světovou válku a osvobodit prezidenta Ruska.

23; Okupanti našli skrýš s municí v budově bývalého kina v obci Ščedriščevo v Luganské oblasti. Bylo objeveno velké množství zbraní a munice.

24; Ukrajinský soud odmítl vrátit Itálii ukradené motocykly SUZUKI RMZ 450, SUZUKI RMX 450, YAMAHA YZ 450, KTM SXE 350, KTM SXE 250, KTM SXE 350, KTM SXE 350, YAMAHA YZ 250, KAWASAKI KX 65. Itálie vznesla na Ukrajině oficiální požadavek na zabavení dopravních prostředků ukradených v San Marinu a převezených na Ukrajinu, ale Pečorský soud v Kyjevě rozhodl neočekávaně. Soud odmítl vyhovět žádosti, protože „nenašel důkazy, že uvedené motocykly hledá právě Itálie“.

25; Předvolební symbolika. Bude Kyjev vystrašen sankčními seznamy Moskvy? S nepatrnou výjimkou je to seznam vážených osob, raduje se prezident Porošenko, který v seznamu nefiguruje.

26; Bojový dron ukrajinské armády zaútočil na bojovníky Doněcké republiky. Ukrajinská armáda uskutečnila další teroristický čin proti civilním obyvatelům Donbasu.

27; Ozbrojenci z „Azova“ prohledávají ukrajinské vojáky na kontrolních stanovištích. Z neonacistů z Azova“ byly vytvořeny „mobilní oddíly“, které mají neomezené pravomoci.

28; Jak globální oteplování ovlivní život Rusů? Globální oteplování potrvá nejméně do konce 21. století a přinese Rusům mnoho starostí. Zvětší se rozloha pouští, na severu budou muset zpevňovat základy domů postavených na zmrzlé půdě.

29; U hranic Kaliningradské oblasti bylo spatřeno americké výzvědné letadlo. V poslední se době aktivita zahraničních výzvědných letadel a dronů poblíž ruských hranic rapidně zvýšila.

30; Porošenko oznámil definitivní řešení náboženské otázky. Porošenko a Bartoloměj podepsali v Istanbulu dohodu o vzájemné spolupráci.

31; Amatérská úroveň. Na internetu se vysmáli zkouškám ukrajinského dronu. Uživatelé internetu se bavili nad záběry ze zkoušek nového dronu patřícího ukrajinské společnosti Spectechnoexport.

32; Technika ukrajinské armády přijela k linii dotyku, informují v Luganské republice. Ukrajina navzdory přijatým závazkům pokračuje v navyšování svých sil poblíž fronty.

33; Za co bojovali? Ukrajinští rošťáci dostali, co jim patří. Jak dlouho je možné čekat, než ukrajinští „patrioti“ pochopí, že nelze močit do studny, ze které pijí?

34; Ukrajinské ministerstvo obrany komentovalo odchod od ruského pravoslaví. Klimkin prohlásil, že „návrat Ukrajiny ke světovému pravoslaví“ bude mít pozitivní vliv i na Ruskou pravoslavnou církev.

35; Pouhých 6% studentů studujících v Polsku se chystá vrátit do vlasti. 22% neví, co v budoucnu budou dělat. 23% plánují zůstat v Polsku, 24% stěhování do jiné země EU, dalších 8% se chystají do jiné země světa.

36; Je to nesmysl. V Radě federace komentovali dohodu mezi Porošenkem a Bartolomějem. Předtím Porošenko a Bartoloměj podepsali dohodu o spolupráci a součinnosti mezi Ukrajinou a Ekumenickým patriarchátem.

37; Byly zveřejněny podrobnosti z výtržnosti v římském metru. Během útoku ukrajinských neonacistů na Inda v římském metru byla zraněna Ukrajinka.

38; V Egyptě havaroval MiG-29M. Sjednocená letecká společnost potvrdila informaci, že v Egyptě havarovala stíhačka MiG-29M.

39; Krymský soudce a karatel byl zadržen v Kyjevě za separatismus. Zvláštní operaci, která začala kolem 10:00 hod, ráno, provedla SBU.

40; Je to šílenství. V USA vysvětlili, proč je nebezpečné rozšíření NATO o Ukrajinu a Gruzii. Vstup těchto zemí do NATO nepřinese Spojeným státům žádný užitek.

41; Ruský pochod pod ukrajinskými vlajkami? 4. listopadu se v Moskvě a v dalších městech Ruska budou konat Ruské pochody. Kdysi tyto akce měly svůj význam jako pozitivní akce národního protestu proti agresivní liberální rusofobii 90. let, ale nyní jsou mnozí z účastníků akce kamarádíčci ukrajinských neonacistů, kteří své zvrhlé ideje podsouvají naivním výrostkům. Naštěstí se účast na těchto pochodech každý rok snižuje.

42; Bartoloměj plní zaoceánskou zakázku na rozdělení Ruské pravoslavné církve, říká metropolita Ilarion. Dohoda mezi ním a Porošenkem je výhradně v politické rovině, prohlásil metropolita Volokolamský Ilarion.

43; Ruský „Medvěd“ proletěl v malé výšce poblíž vlajkové lodi USA na cvičeních NATO. Dálkové protilodní letadlo ruského vojenského námořnictva Tu-142 proletělo v malé výšce poblíž vlajkové lodi 6. operativní flotily amerického válečného loďstva.

44; Byla zveřejněna příčina havárie Mig-29M v Egyptě během cvičného letu. Šlo o poruchy v systému řízení letadla. Pilot se zachránil.

45; Byly zveřejněny další, neočekávané podrobnosti v případu znásilnění vyšetřovatelky v Ufě, ze kterého jsou podezřelí tři policisté. Před znásilněním došlo ve služební místnosti k potyčce. Poškozená i její přítelkyně chovaly jisté sympatie k jednomu z pozdějších násilníků. Kvůli tomu mezi nimi vznikl spor, v jehož důsledku musela jedna z žen místnost opustit.

46; Jde o značné škody na image naší země, říká velvyslanec Ukrajiny v reakci na incident s neonacisty v Římě. Ukrajinští diplomaté po incidentu s ukrajinskými neonacisty aktivně spolupracují s římskou policií.

47; Porošenko chce, aby Turecko pomohlo s obnovou Donbasu. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko počítá s pomocí Turecka při obnově infrastruktury v Donbasu.

48; V boji u Gorlovky byl zlikvidován karatel z brigády „Černých Záporožců“. Okupant utrpěl smrtelné zranění během bojů poblíž obce Zajcevo na okraji Gorlovky.

49; Mezi nimi není žádná důvěra. Ukrajinská pravoslavná církev komentovala dohodu Porošenka a Bartoloměje. Dohoda o spolupráci podepsaná mezi prezidentem Ukrajiny a Konstantinopolem nemá vůbec žádný význam.

50; Porošenko navrhl Erdoganovi rozmístění tureckých vojáků v Donbasu. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko navrhl zařazení tureckého vojenského kontingentu do mírové mise v Donbasu.

51; Může za to Puškin. Ukrajinský spisovatel informoval, proč jeho krajané milují Rusko. Miliony Ukrajinců si zachovávají dobrý vztah k Rusku kvůli jeho kulturnímu vlivu.

52; Erdogan předal Rusku seznam Ukrajinců pro jejich vydání do Turecka. Informoval o tom na společné tiskové konferenci s prezidentem Petrem Porošenkem.

53; Zabijí mě tam. Ruský soud rozhodl o vydání člena domobrany Doněcké republice Ukrajině. Rozhodnutí o deportaci schválil Lukojanovský soud v Nižněgorodské oblasti.

54; Generál NATO: Aliance narazí na vážné problémy v případě války s Ruskem. V NATO opakovaně upozorňují na problémy, které v Alianci existují.

55; Bez tvrdých opatření. Ve vládě vyloučili státní regulaci cen benzínu. Vláda považuje za nemožné zavedení státní regulaci cen benzinu.

56; Ozbrojenec z „Azova“ hodil granát do bytu vůdce neonacistů S14. Důvodem byla veřejná činnost S14 a Sergeje Mazura.

57; Do boje o prezidentské křeslo přibyl další nacista. Socialistická strana Ukrajiny si zvolila za svůj symbol zaťatou pěst.

58; Severní Korea vyhrožuje obnovením jaderného programu, pokud USA nezruší hospodářské sankce.

59; Vítězkou soutěže Miss World se poprvé v historii soutěže stala Vietnamka.

60; Porošenko informoval o tom, že dostal ujištění, že Turecko nezůstane stranou v otázce boje proti plíživé agresi Ruska v Azovském moři.

61; V Luganské oblasti se připravují na rozsáhlý black-out. Luganská tepelná elektrárna dostávala uhlí z Ruska. Ale od počátku října ruské vedení šachty Obuchovskaja nedodává uhlí kvůli chybějícím expertním kvótám.

62; Syrská vládní vojska odrazila útok v okolí demilitarizované zóny v Idlíbu.

63; Záchranáři zachytili signál černé skříňky indonéského Boeingu, který havaroval 29. října třináct minut po startu.

64; Rusko má v plánu požadovat úplné zrušení blokády Kuby ze strany USA, říká se ve zprávě ministerstva zahraničí Ruské federace.

65; Ukrajinští vojáci na cvičení v Chersonské oblasti poprvé za 19 let použili mobilní protivzdušný raketový systém S-300B1, který zasáhl dva cíle, informuje náčelník generálního štábu ukrajinských ozbrojených sil Viktor Muženko.

66; Těžký jaderný křižník Petr Veliký zahájil cvičení v Barentsově moři. Během první etapy cvičení byla prověřena funkce radiotechnických prostředků zbraní pro odhalování a doprovázení vzdušných cílů.

67; Autokefalii potřebuje jen Porošenko. Tak ať si vytvoří třeba svou vlastní církev, říká kněz Igor Fomin. Ukrajinská pravoslavná církev o žádnou autokefalii nežádala.

68; Plyn, volby, Donbas. Proč Merkelová přijela do Kyjeva? Rostislav Iščenko poznamenává, že Evropa s obavami sleduje rozjíždějící se předvolební kampaň na Ukrajině.

69; Lepší než nic. Expert ocenil šance nové íránské stíhačky Kowsar.

70; Delegace hnutí Tálibán poprvé přijede do Moskvy na jednání. V roce 2003 prohlásila Rada bezpečnosti OSN a Nejvyšší soud Ruska Tálibán za teroristickou organizaci.

71; Patnáctiletý školák se nakonec ukázal jako třicetiletý migrant. Britské úřady vyšetřují počínání žáka střední školy ve městě Ipsvich, který se vydával za dvakrát mladšího.

72; Bartoloměj osobně předá listinu (tomos) o autokefalii představenému ukrajinské církve zvolenému rozkolníky, píše se v dohodě o spolupráci mezi Ukrajinou a Konstantinopolským patriarchátem.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?