Psychiatr Höschl Protopopové důvěřuje, pacienti si někdy vymýšlejí. Ale proč ten Krym? A její manžel?

Psychiatr Cyril Höschl pro Českou televizi v rozhovoru uvedl, že psychiatrický pacient může uvádět nepravdy a působit při tom věrohodně. Jde samozřejmě o kauzu Babiše juniora, který byl podle svých slov odvezen na Krym Petrem Protopopovem, protože jeho otec, premiér Babiš, si ho přál uklidit stranou.

Höschl se k tomu vyjadřuje z hlediska lékaře.

ČT: Je vůbec představitelné, aby někdo řekl tu druhou variantu? Buď hospitalizace, anebo něco jako „prázdniny“? 

C. H.: Já myslím, že tohle může být tvrzení proti tvrzení. A já nejsem žádným vyšetřovatelem, abych zkoumal, jestli to tak bylo, nebo nebylo. Ale já o validitě výroků psychiatrických pacientů vím své. Takže je beru vždy s rezervou a k tomuhle se nebudu vyjadřovat, protože o tom opravdu nic nevím.

ČT: Jinými slovy to, co jsme slyšeli v reportáži, nemusí být pravda. Má to určitou pravděpodobnost, že to pravda být nemusí?

To, co jsme slyšeli, pravda být nemusí, dokonce mně to připadá nepravděpodobné, ale nevím. Paní doktorka mi sama řekla, že žádnému pacientovi nikdy tímto způsobem, žádnému pacientovi nevyhrožovala.

Celé ZDE.

Vyjádřit se k psychiatrickým záležitostem za momentálního stavu znalostí o celém případu nemůžeme. V celé věci ale vzbuzuje otázky, proč nějakou náhodou vezl Babiše juniora přes Moskvu na Krym zrovna manžel dotyčné psychiatričky, Babišův zaměstnanec, proč ho tam vůbec vezl a proč zrovna tam. To není na světě nějaké lepší místo pro duševně nemocného člověka, než Rusko a jeho (od Ukrajiny nelegálně odtržené) území? Protopopov má ostatně také ohledně důvěryhodnosti problém, protože pro TV Seznam tvrdil, že nikdy v Moskvě nebyl a pak přiznal, že byl. A jak je možné, že policie nahlášený únos jako záležitost uzavřela, aniž domnělou oběť někdy vyslechla.

Není zde článek celý?