Rakouská média zjistila, kde pracoval muž podezíraný ze špehování pro Rusko

Rakouský důstojník ve výslužbě podezíraný z výzvědné činnosti ve prospěch RF pracoval na ministerstvu obrany Rakouska ve Vídni, uvádí se v úryvku z článku v rakouském časopise Profil, jehož úplná verze bude uveřejněna v pondělí.

Jak podotýká časopis, plukovník ve výslužbě působil nikoli v Salcburku, jak oznámila média, ale přímo na ministerstvu ve Vídni, a proto věděl o všech vnitřních záležitostech ústředního rezortu.

Podle údajů časopisu mohlo Rakousko získat informaci o předpokládané špionáži ve prospěch Ruska od vojenské kontrarozvědky SRN.

Rakouský kancléř Sebastian Kurz dříve prohlásil, že bývalý plukovník ozbrojených sil Rakouska je podezírán z toho, že v průběhu 20 let prováděl výzvědnou činnost ve prospěch Ruska. Dočasně pověřeného úředníka ve věcech RF v Rakousku předvolali na rakouské MZV.

Bylo také oznámeno, že kvůli tomuto incidentu zrušila ministryně zahraničí Rakouska Karin Kneisslová svou návštěvu Ruska.

Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov později prohlásil, že byl nemile překvapen informací o situaci kolem bývalého plukovníka, který byl v Rakousku obviněn z výzvědné činnosti ve prospěch RF. Velvyslanec Rakouska byl v pátek předvolán na MZV RF v souvislosti s touto situací.


Není zde článek celý?