Šach mat. Hodí teď Babiš své děti definitivně přes palubu?

Sledujeme překotný vývoj kauzy předsedy vlády Andreje Babiše. Teď už mu však zbývá jen jediné: Definitivně znevěrohodnit své vlastní děti. Opravdu zajde český premiér až tak daleko jen proto, aby si udržel funkci?

Babiš se ke svým dětem nechová jako příkladný otec. Nejprve křivě přísahal na jejich zdraví, aby tuto přísahu vzápětí soustavně porušoval. Syna a dceru z prvního manželství zatáhl do dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo.

Ale ani to není všechno. Když veřejně promluvil jeho syn Andrej Babiš mladší, jeho otec nejenže za ním nestál, ale prezentoval ho jako duševně nevyrovnaného a nevěrohodného. A pro jistotu veřejně mluví i o psychických problémech své dcery, i když se na ni vůbec nikdo neptal.

Nikoho, kdo chování Andreje Babiše dlouhodobě sleduje, nemůže překvapit, čeho je schopen. Ovšem ve chvíli, kdy se ukáže, že je někdo ochoten obětovat své děti, veřejně prát špinavé prádlo své rodiny na veřejnosti a dělat hyeny z opravdových novinářů, ač sám zaměstnává lidi, kteří v jeho vlastních novinách posílají lidi do vězení, už zůstává rozum stát.

Nezbývá než se ptát české veřejnosti, zda jí tohle vážně vyhovuje. Nezbývá než se ptát zaměstnanců propagačního oddělení Agrofertu, jestli jim tohle vážně připadá normální. Nezbývá než se ptát 78 poslanců hnutí ANO, jak se jim spí.

Tohle je Andrej Babiš, dámy a pánové.

Není zde článek celý?