Snaživý mladý rasista miluje Babiše. Zeman ho pozval na Hrad

Teenageři mívají své idoly. Herce, zpěváky, sportovce, slavné youtubery… Opěvují je na facebooku, nadšeně si s nimi pořizují selfíčka. Podobně to má gymnazista Adam Stanislav. Jeho hrdinou je ovšem podezřelý podvodník vyšetřovaný nejen policií, bývalý agent StB, toho času předseda vlády České republiky Andrej Babiš.

Toho Adam obdivuje natolik, že jej pozval na návštěvu brněnského gymnázia, kde studuje. Jeho spolužáci prý pana Babiše „nemusí“ (no to je vážně divné, že někdo „nemusí“ lháře a udavače). A tak by rád, aby si s ním mohli popovídat naživo. Třeba aby budoucím voličům nebo prvovoličům objasnil, „něch pravda a láska jdou do p*či“, vyložil jim, že v České televizi je pakáž, případně, že on pomáhal iba té hodné eštébé?

Fotografie, kde se snaživý studentík hrdě vypíná po boku agenta Bureše se samozřejmě vzápětí ocitla na premiérově facebookovém profilu. To je píár! A úplně zadarmo. Babišovi marketéři zajásali a už bušili do kláves.

„Tohle je Adam Stanislav, student Gymnázia Elgartova v Brně. Jeho spolužáci mě prý nemusí, tak mi navrhl, abych přijel a mohli mě poznat osobně… Na jaře bude škola slavit sto let, tak jsem slíbil, že určitě přijdu. Díky, Adame.“

Jinde se ale nápad na zneužití stého výročí školy a babišovskou politickou propagandu před volbami do Evropského parlamentu s takovým nadšením nesetkal. Ba naopak. Obratem vznikla petice studentů, pedagogů a přátel školy apelující na vedení gymnázia a požadující, aby nic takového nepřipustilo. Nejen z důvodů morálních, ale i proto, že by tím mohlo dojít k porušení zákona o zákazu politické propagace na školách.

„Nepřejeme si, aby do školy přijel někdo, kdo je oprávněně veden ve svazcích bývalé Státní bezpečnosti, která sloužila k ovládnutí mocenských pozic a likvidaci protivníků komunistického režimu, a kdo k participaci na státní moci přizval stranu, která je za víc než 40 let totality a zvěrstva s ní spojená zodpovědná,“ píše se mimo jiné v petici.

Kdoví, jak to nakonec dopadne. Jisté je jen to, že Adam Stanislav je pozoruhodný mladý muž. Z jeho facebooku je zjevné, že se zajímá o týraná zvířata nebo o tělesně postižené, kterým, sám postižen „jen“ obdivem k Babišovi a Zemanovi, osobně pomáhá. Kromě toho ovšem na svém profilu sděluje například, že je mu špatně z bývalého kandidáta, nyní senátora Drahoše. Zveřejňuje přitroublé „citáty“ o imigrantech, které – v podobenství s kousavými psy – patří „utratit“, nebo sdílí Okamurovy nesmyslné lži o tom, že šéf Pirátů Ivan Bartoš chce zlegalizovat heroin.

Snaživý studentík je očividně takovým slušným českým hochem, takže u něho nesmí chybět ani nějaký ten „vtipně“ rasistický žvást o Romech. O „uzenáčích“, jak píše. „Noční živočich, příbuzný opicím,“ uvádí se mj. v textu, který ho tak pobavil.

Není se tedy co divit, že tento šikovný mladík obdržel také hned pozvání na Hrad. A kromě toho, že tím získal nový idol, Miloše Zemana, hned chytl i Ovčáčkovy odpudivé manýry. Poté, co vylíčil, jakou ctí mu bylo účastnit se o státním svátku 28. října hradní oslavy a přiťuknout si „šampáňským“ se slavnými, najel na babišo-zemanovský slovník.

Nespokojené občany, ve věku jeho rodičů i prarodičů, kteří toho večera proti ostudné hlavě státu protestovali a o nichž zhola nic neví, nazval klučík ze školní lavice pohrdavě „budižkničemy“. Kdyby ovšem nebyl z Brna, ale z Prahy mohlo by se mu klidně stát, že by o něj někdo z těchto budižkničemů pečoval v nemocnici, jiný ho obsloužil v obchodě, ještě jiný ho učil cizí jazyk…

Pěkné následováníhodné vzory si chlapec vybral. Tak se nechme překvapit, jestli po vzoru svého prvního idolu začne práskat na spolužáky nebo udávat sousedy a po vzoru druhého nestydatě lhát (klidně i o mrtvých) a vykřikovat na veřejnosti sprostoty. Příklady, jak známo, táhnou. Brzy bychom ho tedy možná mohli vidět coby ambiciózního mladého Pavku Morozova šplhat po politickém žebříčku v ANO. Ale je tu samozřejmě i ta nadějná možnost, že z toho ještě vyroste, tak jako ze svých šílených nápadů vyrostlo už mnoho puberťáků před ním. Přejme mu to.

Není zde článek celý?