Soukup cvičil Slonkovou, jak dělat investigativu. Svět je zase v pořádku

Své ke kauze syna Andreje Babiše musel samozřejmě říci i konferenciér TV Barrandov Jaromír Soukup. V jeho zprávách se po delším čase postavil na premiérovu stranu a pustil se také do urážení novinářů, které se naučil od svého politického idolu Miloše Zemana. Nejvtipnější ovšem bylo, když majitel nesledované televizky vyprávěl o tom, jak se dělá investigativní novinařina, kterou zřejmě podle svého názoru dělá v pořadu Kauzy JS.

Dělá mu to dobře, tak mu ty Moje zprávy dopřejme. Kde jinde by totiž Jaromír Soukup prezentoval své „neotřelé“ názory na cokoliv, co ho zrovna upoutá, přesněji řečeno, co mu napíší scenáristé, které kupodivu, ačkoliv to tak nevypadá, pro pseudozpravodajskou show pracují.

Je sice pravda, že prostor má ještě v dalších zhruba 73 pořadech pojmenovaných po sobě, ale zprávy jsou nyní novou chloubou, která má díky implantaci do pořadu brečícího Honzy Musila i občas nějakého toho diváka.

Úterní výkon byl opět excelentní, jen škoda, že se moderátor samouk trochu ztratil v tom, za co a komu chce vlastně tentokrát nadávat. Jasné je, že „lepšolidem“, kteréžto označení se od někoho naučil a používá ho stejně otravně jako teenager, který zrovna pochytil hlášku svého staršího vzoru, ale své si také muselo vyslechnout duo Slonková-Kubík. Do nich se Soukup posléze pustil i v další své show Aréna JS, kde hovořil dokonce o mediální prasečině a přitakával si se svým názorovým souputníkem Tomio Okamurou.

Zkušení investigativní novináři Sabina Slonková a Jiří Kubík, jejichž práci by měl Soukup jen zpovzdálí obdivovat, jsou pro člověka, který si ve svých pořadech nechává pouštět nahraný smích, který byl naposledy slyšet v devadesátkových sitkomech, mediálními mimoni. Jak doporučil „expert“ měli by si uvědomit, co je aktivistická a co investigativní politika. Zato, že si „dovolili“ hovořit s Andrejem Babišem juniorem, který je podle svého tatínka vážně psychicky nemocný, by se však měli stydět.

To se podle Soukupa nedělá a pokud se někdo rozhodne, že bude svou práci dělat takto, je to prý jen další ukázka české mediální žumpy. Podle přísloví podle sebe soudím tebe se do televizní divize Seznam Zprávy pouštěl majitel TV Barrandov i kvůli sledovanosti. Škoda, že při explozi závisti ke zkušenějším a profesionálnějším moderátorům zapomněl svým pár divákům připomenout, že ani jeho sedánky s prezidentem Zemanem nedokáží ve sledovanosti překonat ani slabší dokumenty na ČT2 a 200 tisíc diváků je nedosažitelná meta.

Jedna věc se ovšem Jaromíru Soukupovi musí uznat. Dokázal jednou natočit aktuální díl jeho Mých zpráv a nejednalo se o předtočený pořad, jak je na TV Barrandov zvykem. Stačí ještě pár drobností a už to bude skvělé. I když lepší to vlastně už ani být nemůže. Dokonalost je totiž finální stupeň.

Není zde článek celý?