Spojené státy vynaloží 200 milionů dolarů na odeslání vojáků na mexickou hranici

Náklady na vyslání americké armády na hranici s Mexikem do konce roku se odhadují na 200 milionů dolarů, s celkovým ročním rozpočtem na obranu ve výši 216 miliard dolarů. Příští rok se tyto čísla výrazně zvýší. Takové údaje uvádí The Washington Post s odkazem na analytiky z Pentagonu.

Zároveň Bílý dům požaduje snížení výdajů na obranu o 33 miliard dolarů, přičemž se odvolává na rostoucí deficit federálního rozpočtu, uvádí článek.

Demokraté kritizovali amerického prezidenta Donalda Trumpa za to, že využil zdroje Pentagonu k tomu, aby prosadil svou protimigrantskou agendu.

31. října Trump oznámil nárůst vojenské přítomnosti na americko-mexické hranici. Hlava státu zamýšlí zvýšit počet vojáků na zadržení 15 tisíc migrantů. O dva dny dříve Spojené státy vyslaly 5,2 tisíc mužů na pomoc příslušníkům pohraniční stráže a Národní gardě.

18. října skupina migrantů z Hondurasu dorazila k hranicím Mexika. Její počet je zhruba 7 tisíc lidí. Všichni doufají, že získají azyl ve Spojených státech nebo v Mexiku.


Není zde článek celý?