Stavbaři postavili všechny opěry železniční části Krymského mostu

Stavbaři ukončili práci na postavení opěr železniční části Krymského mostu, sdělil předseda představenstva podniku Strojgazmontaž Arkadij Rotenberg.

„Na mostu je jich (pozn. opěr) celkem 595. Je to složitá práce, jak z technologického hlediska, tak kvůli klimatickým podmínkám: silný vítr, seizmické komplikace. To vše vyžaduje zvláštní úkony odborníků,“ vysvětlil Rotenberg v přenosu televize Rossija 24.

Stavbaři v sobotu spojili železniční oblouk mostu přes průliv s prvním obloukem ze strany Kerči, praví se na stránce Krymského mostu na Twitteru.

Hotové jsou všechny opěry, automobilové a železniční. „Byla vykonána obrovská práce. Tisíce pilot pro tyto opěry byly ponořeny do velké hloubky, na některých úsecích přes 100 metrů. Složitá hornina a časté bouřky velmi komplikovaly práci, ale podařilo se udělat všechno kvalitně a včas,“ cituje Rotenberga informační středisko.

307 hotových konstrukcí, které nyní po etapách přijímají stavbaři, váží 160 tisíc tun.

Instalace železničních oblouků mostu má být ukončena v prvním čtvrtletí 2019. Celkem již byly instalovány na osmi stavebních úsecích, což je přes 15 kilometrů.


Není zde článek celý?