Tisíce lidí budou demonstrovat proti Babišovi. Akce se přesunula na Václavské náměstí

Po zveřejnění reportáže serverem Seznam Zprávy o tom, že syn Andreje Babiše byl podle svých slov unesen na Krym kvůli kauze Čapí hnízdo, se chystá demonstrace. Ve čtvrtek v 19:00 na do ulic chystají tisíce lidí – a akce se vzhledem k obrovského zájmu přesunula na Václavské náměstí. Původně se mělo jednat o náměstí Malostranské.

„Požadujeme DEMISI premiéra. Demonstrace Na Václavském náměstí!! !!POZOR!! Vzhledem k počtu nahlášených účastníků, a po komunikaci s městem, jsme museli demonstraci přesunout na Václavské náměstí!! Děsivé svědectví Andreje Babiše juniora. Únos Andreje Babiše mladšího na Krym, prohlášení za neschopného vypovídat, uklizení syna našeho premiéra!,“ píší organizátoři na Facebooku.

A zveřejněny byly také otázky: „Jsme civilizovaná země? Jsme stále ještě právní stát? Kam až musíme klesnout? Proč policie případ únosu AB ml. odložila, že nedošlo k trestnému činu? Kdo hlídá hlídače? Co všechno AB budeme muset ještě tolerovat? Kam až je ochotný zajít? Za jakou cenu? A proč? Co si asi myslí jeho další tři děti, když tohle vidí? Chápou, že může dojít i na ně?“

V této chvíli je na facebookovou událost přihlášeno několik tisíc lidí. Před časem se podobná spontánní akce konala kvůli komunistovi Zdeňku Ondráčkovi a Václavské náměstí bylo téměř zaplněné.

Není zde článek celý?