Ukrajina provedla raketovou střelbu u krymské hranice

Kyjev provedl bojovou střelbu poblíž hranice Krymu, v regionu města Cherson. Informovalo o tom velitelství Vzdušných ozbrojených sil Ukrajiny.

„V regionu města Cherson se ve státním vojenském výcvikovém prostoru Iagorlic konala střelba z protiletadlových raketových jednotek S-300PS, S-300PT Buk-M1, kontrolní letové zkoušky raket S-125M1 a státní zkoušky modernizovaného systému vzdušné obrany AKM2,“ je uvedeno v prohlášení.

Dříve byla hlášena cvičení na stejném území v oblasti Cherson, ale na otevřeném moři, kde byl od 1. do 4. listopadu dokonce uzavřen vzdušný prostor.

Kyjev ujišťuje, že střelba probíhá v souladu se všemi normami mezinárodního práva. V severozápadní části Černého moře byla zjištěna nebezpečná zóna, kde byly provedeny palby, což zcela eliminuje veškeré hrozby, tvrdí ukrajinská strana.

Ruští politici a vojenští experti jsou přesvědčeni, že cvičení na území sousedního státu nepředstavují žádnou hrozbu, neboť „Ukrajina z pohledu vojensko-technických podmínek absolutně nemůže konkurovat Rusku„.


Není zde článek celý?