V Česku byl zadržen ukrajinský poslanec. Za falešná eura chtěl koupit dárek

Poslanec Parlamentu Ukrajiny Andrij Lozovoj byl v České republice zadržen, protože se pokusil zaplatit falešnými eury. Oznámil to na své stránce na Facebooku.

K incidentu došlo na pražském letišti. Poslanec chtěl koupit v prodejně Duty Free dárek pro svou matku, ale ukázalo se, že měl u sebe falešné peníze. V českém zákonodárství se pokus o platbu padělanými penězi rovná jejich výrobě, a proto byl poslanec zadržen. Musel vystoupit z letadla a byl odvezen na nejbližší policejní stanici, kde strávil osm hodin.

Před tím, než Lozovoj odletěl z Kyjeva, vyměnil jeho pomocník peníze v jedné místní směnárně. Když se dozvěděl, co se stalo, vrátil se tam, ale muž, co mu peníze vyměnil, beze stopy zmizel. Po podvodnících pátrá ukrajinská policie. Česká republika uznala ukrajinského poslance za poškozenou osobu a byl propuštěn.

Andrij Lozovoj je poslancem ukrajinského parlamentu za Radikální stranu. Tento muž je na seznamu celkem 322 fyzických a 68 právních osob Ukrajiny, proti nimž dne 1. listopadu 2018 zavedla ruská vláda sankce.


Není zde článek celý?