V Radě kvůli zdražujícímu se plynu navrhli zakázat zimu

Člen výboru Státní dumy Ukrajiny pro rozpočet Viktor Pinzenyk prohlásil, že úřady by měly přestat lhát obyvatelstvu o možnosti zmrazení cen plynu pro obyvatelstvo. Napsal to na svém Facebooku. Zkritizoval mj. iniciátory návrhu zákona o moratoriu na zvýšení cen plynu pro obyvatelstvo, žertem jim navrhl, aby zakázali zimu.

„Chtěl bych přispět svým přínosem do té tvorby moratorií. Možná, že místo moratoria na zvýšení cen plynu by bylo lépe zakázat zimu (vyhlásit moratorium na příchod zimy)? Pak už ten plyn nebudeme vůbec potřebovat.“

Podle jeho slov budou dodavatelé prodávat plyn za stanovené ceny, žádné zákonodárné iniciativy na tom nic nezmění.

„Očekáváme, že dodavatelé plynu ze Slovenska, Polska, Maďarska nebo jiných zemí začnou kvůli ukrajinským politikům okamžitě snižovat ceny? Čekat budeme dlouho. A budou nám prodávat plyn za stejné ceny, co i dříve,“ podotkl poslanec.

Prohlásil rovněž, že tyto iniciativy úřadů jsou zaměřeny jen na to, aby planými sliby nakrmily obyvatelstvo, které bude stejně muset zaplatit plnou cenu.

„Díky takovým rozhodnutím můžeme i nadále krmit spoluobčany bajkami o nízkých cenách plynu, které budou muset platit. Protože druhou a neviditelnou část ceny plynu, kterou v konečném důsledku také platí naši občané, nemůže každý člověk pochopit nebo si uvědomit,“ zdůraznil Pinzenyk.


Není zde článek celý?