V Sýrii bylo k začátku školního roku renovováno asi tisíc škol

Asi jeden tisíc škol byl po válce v Sýrii renovován k začátku letošního školního roku, z toho asi 250 v Aleppu, sdělil náměstek náčelníka Střediska pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii, generálmajor Jevgenij Charčenko na poradě se zástupci veřejnosti a místních úřadů v Damašku.

„V Sýrii bylo k novému školnímu roku obnoveno přes tisíc škol. Například v Aleppu to bylo 247 škol, z toho 101 v samotném městě. Tento proces pokračuje,“ řekl Charčenko.

Podle jeho slov je prvořadým úkolem po válce obnova syrské sociální infrastruktury, „Naše společné úsilí je zaměřeno na obnovu především sociálně významných objektů: škol, nemocnic, zdravotnických středisek, objektů na zásobování vodou a elektřinou,“ dodal Charčenko.

Poznamenal, že kromě obnovení infrastruktury poskytuje Středisko pro usmíření spolu s vládními a nevládními organizacemi humanitární a dobročinnou pomoc.

„Pouze během posledního půlroku rozdalo Středisko pro usmíření spolu s různými fondy běžencům a nemajetným občanům přes 600 tun potravin, 900 tun chleba, různé humanitární a zdravotní balíky,“ upřesnil náměstek náčelníka Střediska.


Není zde článek celý?