Vědci: Superhrdinové z filmů jsou nebezpečnější než zločinci

Vědci z medicinského centra Milton S. Hershey provedli výzkum, který dokazuje větší veřejné nebezpečí filmových hrdinů ve srovnání se zločinci. Řekli o tom na konferenci Americké akademie pediatrie AAP 2018, která se nyní koná v Orlandu (USA).

Pro výzkum vědci vybrali deset superhrdinů z filmů od roku 2015 do 2016. Podle jejich výpočtů se filmoví hrdinové dopustili v průměru 23 násilných činů za hodinu a zločinci pouze 18. Zároveň se mužské postavy chovaly agresivněji než ženy. Mužské postavy se agresivních činů dopustili 34krát za hodinu a ženské postavy pouze 7krát za stejnou dobu.

Vědci klasifikovali násilné činy v následujících kategoriích: rvačka, použití smrtících zbraní, zničení majetku, vraždy a mučení. Byly prokázány následující čísla: rvačka v 1021 případech, použití smrtících zbraní 659, zničení majetku 199, vražd 168, mučení 144. Zločinci vykazovali jiná čísla: rvačka v 599 případech, použití smrtících zbraní 604, zničení majetku 191, vražd 93, mučení 237.

Podle vedoucího studie, profesora Roberta Olympieho, může mít takový příklad negativní vliv na děti.

„Děti a puberťáci vidí superhrdiny jako „dobré chlapy“ a mohou se podrobit jejich vlivu, zejména v chování související s rizikem a násilím. Pediatři by o tom měli informovat rodiny a poukázat na nebezpečí, které může vyvolat napodobení těchto hrdinů,“ řekl Olympia.


Není zde článek celý?