Vědci zjistili, jací muži jsou pro ženy nejatraktivnější

Studie v časopisu Journal of Evolutionary Biology požádala 8500 žen, aby ohodnotily, zda se mají muži s vousy a bez nich stát jejich partnery.

Studie v časopisu Journal of Evolutionary Biology požádala 8500 žen, aby ohodnotily, zda se mají muži s vousy a bez nich stát jejich partnery.

V průběhu výzkumu muži byli vyfoceni ihned po holení, zatím pět dní po holení, 10 dní a nakonec měsíc po holení. Překvapivě, každá žena preferovala muže s vousy na obličeji.

Obecně spojujeme vousy s věkem a mužskou sociální dominancí. „Vousy mohou být pro ženy atraktivnější při zvažování dlouhodobých spíše než krátkodobých vztahů, jelikož naznačují schopnost mužů úspěšně soutěžit s jinými muži o zdroje,“ uvádí jedna z domněnek studie.

Nejvyšší hodnocení z hlediska atraktivity získali hodně zarostlí muži, následovaly za nimi chlapy s plnými vousy a pánové s lehkým strništěm.

Vědci také uvedli, že typicky mužské rysy, jako silná čelisťová linie, signalizující dobrý zdravotní stav a vysokou hladinu testosteronu, nejsou zrovna rysem, který ženy hledají v dlouhodobém partnerství.


Není zde článek celý?