Vyskočil těžce snáší, že si vyznamenání nezasloužil a lidé mu to dávají najevo

Každý z vyznamenaných od Miloše Zemana si musí zvyknout, že místo ocenění si do dalšího života spíš nese cejch sprostého prezidenta. Zdá se, že největší problém s tím má Ivan Vyskočil, u nějž je nejtěžší identifikovat, za co doopravdy metál dostal. Jeho umělecká stopa totiž skutečně nevede do Vladislavského sálu, ale spíše do archivu české kinematografie, kde už čeká oddělení herci menších rolí.

Fascinující na Vyskočilově reakcích je fakt, že si herec skutečně myslí, že za svou práci má dostat tak významné ocenění. Je sice pravda, že jeho jméno a obličej zná, především ze starší generace, téměř každý, ale sotva by si někdo uvědomil, kde ho viděl ve výrazné roli. Pokud ovšem nebudeme počítat třeba postavu Jiřího Sikyty v seriálu Velké sedlo, kde se prezentoval jako neodolatelný svůdník.

Právě kvůli této poloze ho zbytek národa zná i z bulváru, který rád rozebírá Vyskočilův soukromý život, spojený především s Ivanou Andrlovou, nebo Anife Vyskočilovou. To ovšem stačí na státní vyznamenání?

Herec vedlejších rolí se patrně domnívá, že ano a běda, když si někdo dovolí cokoliv namítat. To je hned nepřející, závidí, nebo by měl rovnou držet ústa. Vyskočil totiž nesnese kritiku. Za jeho hereckých dob se s ní možná ani moc nepotkával, jelikož ji schytávali jeho slavnější kolegové a na „stará kolena“ už ji nedokáže přijmout.

Ještě, že má Parlamentní listy, na nichž si může vždy zanadávat a pochlebovat prezidentovi. A právě za to totiž ve skutečnosti Vyskočil medaili dostal. Za dlouhodobou službu Zemanovi v oblasti vychvalování kdekoliv, kde dostane prostor.

Není zde článek celý?