Zavolejte tomu z Čechie, bude legrace. Zeman službu pro Číňany rozšířil o hudební vystoupení

Miloš Zeman hraje na piano. | FOTO: Twitter Jiří Ovčáček

Miloš Zeman zahrál čínskému prezidentovi. Po krátké, ne příliš přesvědčivé ukázce své oblíbené skladby si vysloužil úsměv a potlesk nejen prezidenta komunistické Číny, ale i ruského premiéra Dmitrije Medveděva a dalších přítomných. Z role politika, který Číňanům a Rusům zajišťuje kontakty ve střední Evropě, tak Zeman povýšil na toho, se kterým mohou nejen popít, ale i pobavit se u piána.

Zemana už si v Číně nebudou pamatovat jen kvůli obavám, jestli upadne, nebo neupadne a podle toho, že čas od času špatně artikuluje, nebo kroutí očima. Kdo by čekal, že Miloš Zeman, prezident demokratické země, pojede do Číny vysvětlovat, že likvidovat obyvatele vlastní i sousední země, není správné, velmi by se pletl.

Koho by v éře Václava Havla napadlo, že se prezident České republiky bude klanět Číňanům a ještě jim bude pro zábavu hrát na piáno. Takové tajné touhy měl tehdy možná tak Miloš Zeman, nebo Jaroslav Tvrdík. A dnes? Prováděl by takové kusy prezident Německa, nebo Francie? Asi ne.

Miloš Zeman ve své reprezentaci České republiky pokročil zase o kus dál. Už mu nestačí jen vrávoravé kroky, sprostá mluva, ostudná služba Rusku a Číně, zmínky o potřebě likvidovat novináře, nebo neschopnost stát při společném fotografování s dalšími státníky. Nově je příležitostným pianistou s nejistým projevem. Ještě 4,5 roku.

Není zde článek celý?