Ženy se rozhodly porazit znásilňování krajkovými kalhotkami

Na internetu začal flash mob #ThisIsNotConsent, v rámci kterého ženy na svých webových stránkách zveřejnují fotografie krajkového spodního prádla. Informují o tom britské noviny The Mirror.

Nové hnutí je spojeno s incidentem, ke kterému došlo na začátku listopadu v irském soudě. Soudce zprostil obžalovaného muže, který znásilnil teenagerku, protože nosila krajková tanga. Tento fakt se stal téměř hlavním důvodem advokátů obžalovaného, proto ho obhajoba zmínila v závěrečném projevu.

Soudní rozhodnutí způsobilo bouřlivou reakci uživatelů sociálních sítí. Většina z nich byla v šoku z toho, že výběr spodního prádla byl při soudním řízení použit proti znásilněné dívce.

Mnozí naštvaní internetoví uživatelé začali zveřejňovat fotografie krajkových kalhotek, aby vyjádřili nesouhlas s obviněním oběti.

„Vracím se k projednání ve věci znásilnění sedmnáctileté dívky v Corku. Věřím ti. Prosím vás, zveřejňujte vlastní krajkové kalhotky a použijte hashtag #ThisIsNotConsent.,“ uvedla jedna z uživatelek Twitteru.

Druhá odpůrkyně tam napsala: „Jsem za sedmnáctiletou holku… Věřím ti. Ano, jsou to milé kalhotky. Nechci ale sex. Nosím ty kalhotky kvůli sobě, nikoliv pro někoho jiného.“

Ještě jeden komentář od ženy: „Co to je za padesátá leta 20. století? Bůhví, co si o mně pomyslí. Často kalhotky nenosím vůbec. Možná prostě čekám, aby mě znásilnili. Co je to za advokáta, který použil její výběr spodního prádla, aby obhájil svého klienta?“


Není zde článek celý?