Zimola rezignoval na funkci místopředsedy ČSSD

První místopředseda ČSSD Jiří Zimola ve středu informoval, že rezignoval na svoji funkci. Své rozhodnutí již oznámil předsedovi strany Janu Hamáčkovi. Jakákoliv změna v ČSSD je podle něj za současného stavu nemožná a on se nechce zpronevěřovat svým cílům.

„Po pečlivém zvážení jsem se rozhodl vyslyšet výzvy a oznamuji svou rezignaci na funkci prvního místopředsedy ČSSD. Nechtěl jsem učinit ukvapená rozhodnutí pod vlivem emocí. Rezignaci jsem před hodinou předal předsedovi Janu Hamáčkovi,“ prohlásil na mimořádné tiskové konferenci Zimola s tím, že ho k tomu vyzývala řada senátorů, hejtmanů i členů Ústředního výkonného výboru strany.

„Slyšel jsem, že Zimola je příčinou neúspěchu a že může za všechno, a že způsobuje nejednotu strany a nedůvěryhodnou voličů a že by měl zvážit setrvání ve funkci,“ zdůvodnil Zimola svůj odchod z vedení strany.

„Chci nadále v ČSSD působit, budu působit v pozici řadového člena možná i z pozice krajského předsedy. Není to o mé ambici stát se předsedou ČSSD, je to o mé ambici naplňovat sociálně demokratické ambice,” doplnil Zimola.

Na říjnovém jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD, kde se řešily výsledky senátních a komunálních voleb, čelil Zimola, který je členem názorové platformy Zachraňme ČSSD, kritice za to, že údajně rozděluje stranu.

V roce 1998 zvolen poprvé do funkce starosty města Nová Bystřice, opětovně zvolen v letech 2002 a 2006, předseda Klubu krajských zastupitelů za ČSSD v zastupitelstvu Jihočeského kraje, člen předsednictva Jihočeské Silva Nortica (česká část Euroregionu Silva Nortica), předseda Sdružení pohraničních obcí a měst okresu Jindřichův Hradec, předseda Dozorčí rady Nadace Jihočeské cyklostezky.

22. listopadu 2008 byl po vítězství ČSSD v krajských volbách v říjnu 2008 zvolen hejtmanem Jihočeského kraje.[4] Krajskou koalici utvořili vítězové společně s ODS.

Po krajských volbách v roce 2012 jako lídr ČSSD dohodl koalici s KSČM, která v pořadí získaných voličských hlasů obsadila druhé místo.[5] V zastupitelstvu měla koalice 31 hlasů. Ostatní strany nedokázaly nabídnout přijatelné programové návrhy[zdroj?], a proto se ČSSD nakonec rozhodla přizvat do „krajské vlády“ KSČM.

Není zde článek celý?