Zklamal jste. Je to zrada. Sluha diktátora. Nohavicu s nadávkami opouštějí fanoušci

Velmi ostře reagují fanoušci Jaromíra Nohavici na jeho cestu do Moskvy, kde z rukou Vladimira Putina převzal Puškinovu medaili. O cestě Nohavica informuje na svém webu, kde také uvádí, že si ocenění váží a na výlet do Moskvy se těší. „Ocenění si velmi vážím. Písně Bulata Okudžavy a Vladimíra Vysockého jsou dlouhá léta nedílnou součástí mého repertoáru. Těším se na výlet do Moskvy,“ reagoval Nohavica.

Jenže velkou radost z ceny nemají jeho dnes už bývalí fanoušci. Ti mu na oficiální Facebookové stránce písničkáře oznamují, že už na jeho koncerty chodit nebudou, kritizují ho a připomínají jeho spolupráci s StB. „Fuj, hanba vám, pro mne jste vlastizrádce a sluha diktátora,“ zní například jeden z komentářů. „Škoda Jarku, že jste nerozpoznal, že jste se stal nástrojem propagandy,“ myslí si další komentující. „Prostě jako člověk jste zklamal…..je mi z vás smutno. Měl byste si vzít příklad z Marty Kubišové,“ radí Nohavicovi jeden z jeho dalších bývalých fanoušků.

V komentářích dále zmiňují jeho práci pro StB při které měl donášet na osobnosti z umělecké oblasti. Jako připomínku jeho práskačství před časem uvedl Jaroslav Hutka skladbu Udavač z Těšína. Dále se v komentářích objevuje narážka na to, že přijal cenu z rukou Putina, který je pro změnu bývalým agentem KGB.

Jaromír Nohavica po svém výletu do Moskvy pokračuje v koncertování. Například dnes, 7. listopadu, vystoupí na Žofíně na Galashow Má vlast 2018 – 100 let vzniku Československa. Na akci vystoupí například s Lucií Bílou, Jiřím Krampolem, nebo Jiřinou Bohdalovou.

Není zde článek celý?