Známí politici si stále častěji vybírají osobní strážkyně. Šílená móda nebo…?

Podoba osobního strážce je v podstatě spojena s mužem, který je ve výborné kondici, chodí v tmavém obleku, nosí sluchátka a sluneční brýle. Dnes se ale mezi osobními strážci stále častěji objevují i ženy. O tom, kdo ze známých politiků dává přednost osobním strážkyním, informovala média.

Elitní brigádu osobní ochrany, která se skládala jenom ze žen, vytvořil libyjský vládce Muammar Kaddáfí. Počítal s tím, že příroda dala ženám překrásnou intuici, díky níž dobře cítí nebezpečí. Amazonky, jak zněl neoficiální název dané jednotky, měly speciální bojový výcvik, uměly nejen střílet, ale i zabíjet holýma rukama.

V roce 1998 během atentátu na libyjského vládce jedna z jeho osobních strážkyň zachránila jeho život za cenu vlastního.

Americká politička Hillary Clintonová má ve své osobní ochraně také ženy. Jsou dobře připraveny, mohou střelit z různých typů zbraní. Hlavní přednost osobních strážkyň je v tom, že spolu s Clintonovou mohou být všude.

Osobní strážkyně často spolupracují se zástupci britské královské rodiny. Několika let třeba Catherine Middleton chrání důstojnice Ema Probert, která už je dlouho blízkou kamarádkou vévodkyně z Cambridge. U vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle se také nachází osobní strážkyně.

Ke spolupráci s něžným pohlavím má britská královská rodina své důvody. Zaprvé nejsou vidět jako muži, protože osobní strážce je mužským povoláním. Zadruhé osobní strážce musí své svěřence hlídat celý den, proto se Meghan Markle a Catherine Middleton komfortněji cítí se ženou.


Není zde článek celý?