„Ztřeštěné ručičky“: na webu se vysmáli zkouškám ukrajinského dronu kamikadze (VIDEO)

Uživatelé webu se vysmáli zkouškám nového bezpilotního letounu ukrajinské společnosti Spectechnoexport, která patří do struktury Ukroboronpromu.

Na videozáznamu je vidět start dronu a zasazení úderu po tanku domnělého nepřítele. Při zásahu tankové věže dronem s bojovou hlavicí dochází k výbuchu, jehož následky však nebyly ukázány.

Uživatele webu zhodnotili možnosti tohoto dronu skepticky. Vyzdvihli mj. „amatérskou úroveň“ nejnovějšího výrobku ukrajinského obranného průmyslu.
„Kroužek ztřeštěné ručičky,“ napsal pindiknik.

Kromě toho se v komentářích poukazuje na to, že videozáznam nedovoluje zhodnotit možnosti dronu.

„Na první pohled je to amatérský výrobek na úrovni žáků starších tříd. Ve skutečnosti žádné, ani teoretické údaje neexistují, o výsledcích testování a efektivitě výrobku už ani nemluvě,“ podotkl Nicolas Jakimenko.

Přitom podle názoru uživatelů, dokonce i z tohoto videa se dá pochopit, že v oblasti projektování bezpilotních letounů má Ukrajina ještě daleko k jakémukoli úspěchu.

„Jakýkoli, dokonce i čínský tlumič zbaví tohoto ptáčka mozku!“ Zdůraznil cvat.

„Nevěřím, že může mít velké schopnosti při proražení pancíře, poměr délky k tloušťce je špatný, protože efektivita HEAT Charges záleží na průměru,“ napsala Lena Aliya Grazl.


Není zde článek celý?