A vy zase doma bijete i bělochy, pane Putine. A českým komunistům se to líbí

Jeden běžný argumentační úskok už je notoricky známý. Pracovně se mu říká „a vy zase bijete černochy“. Rudé právo toho bylo plné. Zavedli si na to dokonce rubriku, která se, jak pamětníci vědí, jmenovala „Ze světa násilí a bezpráví“. V podstatě vypadala asi tak, jako dnes ruské zpravodajství o Evropě nebo referování o poměrech v současném Německu, jak ho provozují třeba média, která nenávidí Evropskou unii.

Komunisté se osvědčeného postupu drží dodnes a používají ho každou chvíli, teď třeba ve chvíli, kdy se jejich idol, brutálně kapitalistické a nerozvíjející se Rusko, dopustil další agrese.

Tak třeba s. Monika Hoření píše v Haló novinách (1. 12.) o konfliktu v Azovském moři: „Německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila ke kerčskému incidentu, že »země, i když leží blízko Ruska, mají právo na vlastní rozvoj. To jsou základy mezinárodního práva«. To je dobrá myšlenka. Každá země světa, každý národ má právo na vlastní rozvoj podle svých představ, je to ostatně napsáno v jedné mezinárodní konvenci. Merkelová tuto zásadu ve čtvrtek vytáhla proto, aby vyčinila Rusku za to, že má údajně na svědomí aktuální patálie v Kerčském zálivu, při nichž došlo ke střetu ruských a ukrajinských vojenských lodí.“

Pak soudružka hned vytáhne, že na ukrajinských lodích byli zpravodajští důstojníci. Proč by tam neměli být, nějak nevysvětluje. Jen se ptá, jestli je to normální. Vzhledem k charakteru míst to dost normální, tedy běžné, nejspíš je. Normální není, když se ruské ambasády hemží ještě větším množstvím agentů než na jiných ambasádách. Ale to jen na okraj. Jak ukazuje videozáznam, byla to nejdří ruská loď, která úmyslně narazila do ukrajinské a pak zase ruská střelba zranila šest Ukrajinců.

Poté soudružka vytáhla své vlastní bité černochy, v tomto případě Kubánce. Píše, že „kubánský lid má právo na svůj rozvoj“, taky „vlastně celá Latinská Amerika“. A místo toho „se dočkala Kuba ekonomické blokády“ a ještě CIA organizovala atentáty na Fidela Castra a různé převraty.

Porovnávat různé druhy bití černochů je dost marná práce. To bychom se třeba dostali k tomu, že v USA byli otroci, ale vedlo se jim lépe než třeba ruským nevolníkům, kteří sice otroci nebyli, ale možná by si to vyměnili. To není obhajoba otroctví, které nemá na světě co pohledávat, ale jen dodatek k používání různých argumentů.

K věci: soudružka Hoření by měla uvést nějaký demokratický stát, kam kdy Spojené státy vpadly a nastolily tam nedemokratický režim. Tohle ovšem Moskva dělala jak na běžícím pásu. Když už Kreml někam vpadl, byly to aspoň státy, kde se něco mohlo měnit v lepšímu. Sovětské tanky dusily svobodu v NDR, Maďarsku, Československu, nastolily chaos v Afghánistánu. Sověti přivezli na Kubu, kde mezitím řádila popravčí komanda (vedl je i něžný Che Guevara), své rakety, aby šlo střílet jaderné hlavice do Spojených států. Svobodný rozvoj kubánského lidu skončil tak, že země byla zcela závislá na penězích z Moskvy, ale stejně se moc nevedlo, takže musela dovážet i cukr. Takzvaný svobodný rozvoj byl ve skutečnosti jen udržováním v chodu hnusné diktatury, která tam vládne dodnes.

O komunistech nelze mít žádné iluze, víme to od doby jejich vzniku. Je to oportunistický spolek, který je rád, když se může spojit s cizí mocností a je mu jedno, jestli je jakoby pokroková, nebo je to primitivní, oligarchický a imperialistický režim. Aby dnes byl komunista idealistou, musel by být zřejmě nesvéprávný, nebo mít IQ na úrovni, která už se špatně testuje.

Ta údajná demokratičnost KSČM znamená zřejmě jen jedno, skutečně nevíme, jakého z brežněvistů si jejich sjezd zvolí za předsedu. To je jistý mírný pokrok, výsledek je ovšem tentýž. Strana navenek je útvar, který s podporou demokracie nemá nic společného.

Tak už jen z povinnosti: Kreml anexí Krymu porušil mezinárodní právo. A pokud jde o situaci v Rusku, vy zase doma bijete i bělochy, pane Putine a s. Hoření. Vraždí se u vás novináři a opoziční politici, posíláte lidi do lágrů za názor, vymýšlíte vylhaná obvinění. Tak už to nedělejte, není to hezké.

Není zde článek celý?