Analýza pojišťovny Allianz zveřejnila, jaký den v Česku je nejnebezpečnější

Pojišťovna Allianz provedla analýzu statistik pojistných událostí od roku 2015 a zjistila, že nejrizikovějším dnem se stal začátek pracovního týdne. Portál eurozpravy.cz informoval o tom, že vznik největšího množství škod z povinného ručení i havarijního pojištění se nejčastěji odehrává v pondělí.

Společnost Allianz tak dospěla k závěru, že potíže nejčastěji vznikají cestou do práce, přičemž počet škod u povinného ručení je v pondělí zhruba stejný jako v pátek. Co se týče havarijního pojištění za poslední čtyři roky, průzkum prokázal, že právě v pondělí se pojistné události odehrávají nejčastěji.

Pojišťovna mimo jiné představila také statistiku, která se týká pojištění podnikatelů a průmyslu, podle které se celkem 19 % pojistných událostí rovněž stalo v pondělí. Tento den tak není podle pojišťovny vhodný pro výlety.

„V letech 2015 až 2017 nám klienti za pondělky naúčtovali nejvíce náhrad škod za léčebné výlohy v rámci cestovního pojištění,“ okomentoval danou analýzu Václav Bálek, mluvčí pojišťovny Allianz.


Není zde článek celý?