Babišův ministr pátral a zjistil, že Babišův střet zájmů se nekoná. Dobrá práce

Se zásadním překvapením přišel ministr vlády Andreje Babiše Jan Kněžínek, pobývající na ministerstvu spravedlnosti. Po pečlivém prozkoumání případu svého šéfa totiž zjistil, že jeho střet zájmů se nekoná. Formální odložení Agrofertu do svěřeneckého fondu je prý dostatečné a zaručuje Babišovu nestrannost. K rozhodnutí Kněžínkovi pomohly dospět ještě ministryně financí Schillerová (za ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO), momentálně vyšetřovaná kvůli možnému dotačnímu podvodu.  Nestranně s nimi přitom debatoval nestranný Babiš.

Tak to bychom měli. Pro ujištění, že se opravdu nic neděje, oznámila Alena Schillerová, že teď Česká republika nemusí kvůli Babišovi žádné miliardy vracet. Zatím. A kdyby se snad Evropská komise obrátila na ČR s korekcemi, ČR se bude bránit. Člověku se hned uleví. Jako by se ani ta celosvětová ostuda nekonala. Jako by najednou zmizely všechny ty texty v novinách snad v každé zemi na planetě, které v posledních dnech o vykutáleném premiérovi České republiky vyšly.

Ministři Agrofertu ANO při pondělním ránu předvedli, jak hezky holding funguje. Jenže, kdo tomuhle divadlu ještě věří? A má pravdu zaměstnanec, který brání svého šéfa, nebo nezávislí právníci pracující pro Evropskou komisi?

Jediné statečné řešení, které by ministři vlády Andreje Babiše mohli udělat, je demise. Další a další obrana jejich šéfa je jen zesměšňuje. Co se v ČR děje a proč je Babiš v politice, je jasné dlouhodobě. Tohle žádní Kněžínci, Schillerové ani Dostálové nezakryjí.

Není zde článek celý?