Chystá se blokáda Pražského hradu: Bude se protestovat proti kontrolám u vstupu

Nesmyslné buzerační kontroly turistů na Pražském hradě trvají už od začátku srpna. | FOTO: Reprofoto: TV Nova

Blokáda hlavního vstupu Pražského hradu. Tak se nazývá akce, který se bude konat počátkem února. Jejím cílem je poukázat na nesmyslná a buzerační opatření, kvůli kterým se dennodenně před Pražským hradem tvoří fronty čekajících návštěvníků.

„Každý den jsou domácí i zahraniční návštěvníci Pražského hradu obtěžováni nesmyslnými kontrolami, které jsou nejen v rozporu se zdravým rozumem, ale značně ztěžují volný pohyb po naší stověžaté metropoli a obtěžují jak nás občany, tak zahraniční návštěvníky našeho města. Naším cílem je na tuto skutečnost upozornit, a to poněkud nestandardním způsobem,“ uvádějí organizátoři.

Účastníci si mají přinést velký batoh plný nejrůznějších věcí, a to včetně kovových. Nutné je také teplé oblečení nebo samozřejmě trpělivost. „Během akce zachováváme slušnost, protože víme, že příslušníci Police ČR nejsou za současný stav zodpovědní, jen plní příkazy svých nadřízených,“ upozorňují iniciátoři.

Zásadním argumentem proti kontrolám je podle nich fakt, že potenciální teorista by mohl velmi jednoduše zaútočit právě v davu čekajících lidí, kteří jsou ve frontě. Právě to by znamenalo opravdu velké ztráty na životech.

Událost naleznete ZDE.

Není zde článek celý?