Dvacet nejstupidnějších výroků roku 2018: Vítězí Andrej Babiš, následují Zeman, Filip a Taťána Malá

Pro silvestrovské ohlédnutí za uplynulým rokem 2018 jsme v redakci deníku FORUM 24 sestavili žebříček nejstupidnějších výroků současných českých mocipánů a jejich prominentních přívrženců.

Původně jsme chtěli vytvořit žebříček „top deset“. Při rešerši se však ukázalo, že počet deset je v případě uplynulého roku málo. Takže jich přinášíme rovnou dvacet.

Jednoznačným vítězem soutěže o největší stupiditu se stává předseda vlády České republiky Andrej Babiš. Jeho výroky jsou zdaleka nejskandálnější a je z nich zřetelné, že vůbec nechápe – či nechce chápat – pravidla hry. Ale i prezident a předseda komunistické strany se v soutěži snažili.

1. Andrej Babiš: „Nikdy neodstoupím, nikdy. Nech si to všichni zapamatují.“

Premiér tímto výrokem reagoval na zjištění, že se snažil odklidit svého syna z dosahu médií a policie. Odráží, že se v první chvíli opravdu bál o židli. Uvedený výrok, který premiér pronesl v nezapomenutelném vzteku, je podle našeho názoru zcela nejstupidnější a odkrývá vztah našeho předsedy vlády k jeho pracně dobyté funkci.

Redakce zejména oceňuje, jak je Babiš v disciplíně stupidních výroků aktivní a umí vyplodit velké množství opravdu zdařile absurdních vět, z nichž některé najdete v dalším přehledu.

2. Miloš Zeman: „Budoucnost je na pět let naše.“

Miloš Zeman dal jasně najevo, že chápe své zvolení prezidentem jako dobytí území pouze pro svůj voličský tábor, zatímco ostatní jsou na pět let odsouzeni do role poražených.

3. Miloš Zeman o českých tajných službách: „Jsou to čučkaři.“

Na třetím místě je opět Miloš Zeman se svým slavným výrokem na adresu Bezpečnostní informační služby, která varovala před zvyšující se přítomností ruských agentů na území státu. Celý výrok zní:

„Jsou to čučkaři. Tam, kde mají najít teroristu a on opravdu existoval, a ostatně i Národní centrála pro odhalování organizovaného zločinu říká, že u nás jsou islámští teroristé, tam nikoho nenajdou. Vymýšlejí si špiony a já bych s úctou sklonil hlavu, kdyby řekl ten a ten je špion. Ani jeden.“ 

4. Vojtěch Filip: „Hlavní silou invazních armád byli Ukrajinci.“

Předseda KSČM Vojtěch Filip prohlásil v rozhovoru pro deník The Guardian, že v roce 1968 napadli Československo Ukrajinci. Celý ohavný výrok Vojtěcha Filipa o sovětské okupaci zněl takto:

„Historie roku 1968 je ze sta procent zfalšována. Nikdo nenapíše, že celá idea je postavená na protiruském stanovisku. V sovětském politbyru byl v té době jediný Rus, který hlasoval proti. Brežněv byl z Ukrajiny. Hlavní silou invazních armád byli Ukrajinci.“

5. Taťána Malá: „Co brání tomu, aby se řešení té kauzy posunulo?“ 

Fantastickou myšlenku sdělila národu poslankyně hnutí ANO a Babišova dvoutýdenní ministryně spravedlnosti Taťána Malá. Navrhovala, aby soud posuzoval trestnou činnost Andreje Babiše až někdy jindy, třeba za čtyři roky. Celý výrok, kterým se pokusila inovovat právní systém, zněl takto:

„O vině a trestu rozhoduje soud. To rozhodně. Jen se ale pojďme bavit o tom, zda je opravdu nutné, aby ten soud rozhodoval teď. Co brání tomu, aby se řešení té kauzy posunulo o čtyři roky nebo prostě do doby, než budou nové volby? Co se stane?“ 

Velká gratulace! Opravdu nádherně stupidní.

6. Adriana Krnáčová: „Pražáci jsou trochu zpovykaní.”

Výrazné ocenění za stupiditu si zaslouží slavný výrok pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO), kterým se ji podařilo přispět ke zničení pozice hnutí ANO v komunálních volbách v Praze:

„Myslím, že Pražané jsou trochu zpovykaní s dopravou, protože když jsem v zahraničí a čekám deset minut v zácpě, tak v Praze už by bylo povstání a skandál.“

7. Jan Hamáček: „Dá se to pokládat za solidní výsledek a signál, že se ČSSD odrazila ode dna.“

Předseda ČSSD takhle bezvadně stupidním výrokem okomentoval zdrcující porážku sociálních demokratů v senátních volbách. Zlatá slova. Není, co dodat.

Celý výrok zněl: „To rozhodně není něco k velkým oslavám, ale také to není žádná katastrofa, kterou nám někteří odhadovali,“ ohodnotil výsledek voleb Hamáček a poděkoval všem voličům ČSSD. „Dá se to pokládat za solidní výsledek a signál, že se ČSSD odrazila ode dna.“ 

8. Marta Nováková: “Takhle se chovala velká většina podnikatelů v té době, kteří si žádali o dotace, a trestně stíhaní nejsou.”

Ministryně Marta Nováková (ANO) těmito slovy v rozhovoru pro DVTV omlouvala dotační podvod Andreje Babiše při financování Čapího hnízda. Je zřetelné, že zvláště ženy navázané na Andreje Babiše, mají zcela jedinečný vztah k právnímu řádu. Pro jejich vůdce prostě nemusí platit. Přitom paní Marta vůbec nepochybuje, že žádost o dotaci byla zfalšovaná. Jenom to tak přeci dělají všichni.

9. Miloslav Rozner: „Nevyhodil bych půl miliardy za likvidaci fungující firmy kvůli neexistujícímu pseudokoncentráku.“

Poslance Okamurovy SPD Miloslava Roznera nemusíme představovat. Po jeho loňském slavném výroku, že nechce zabrušovat, aby pak nemusel vybrušovat, se pan poslanec tentokrát proslavil hodnocením romského koncentračního tábora v Letech. Jeho výrok zněl takto:

„Nejsem takový odborník na kulturu jako třeba pan exministr Herman, ale bezesporu bych nikdy nevyhodil z okna půl miliardy za likvidaci fungující firmy kvůli neexistujícímu pseudokoncentráku.“

10. Andrej Babiš:  „Je to objednávka mafie, která tady kradla miliardy. Žijeme v zemi, kde si můžete objednat stíhání a dostat pravděpodobně někoho do vězení.”

Tento skandální výrok prohlásil Andrej Babiš v lednu Babiš při sněmovním projednávání opakované policejní žádosti o jeho vydání k trestnímu stíhání. Jeho hnutí přitom již čtyři roky řídilo rezort spravedlnosti a nese tak zodpovědnost za právní jistoty občanů České republiky. Jak si přesně mafie objednala zfalšování dotačního dotazníku ve prospěch jeho farmy Čapí hnízdo, nechme stranou. Věc je celkem jasná.

Vzhledem k tomu, že česká politická scéna je velice plodná na stupidní výroky, přinášíme ještě dalších deset výroků bonusových, jež se nedostaly do žebříčku deseti „top“, ale neměli bychom je zapomenout:

11. Andrej Babiš: „KSČM je demokratická strana.”

Toto řekl premiér v souvislosti s tím, že jeho vláda se udržela u moci díky podpoře komunistické strany.

12. Andrej Babiš: „Lidi říkali, že přišli Rusáci.“

Na tiskové konferenci v době 50. výročí okupace Československa  premiér Andrej Babiš pronesl výrok, který veřejnost doslova šokoval. Přesně řekl toto:

„Kdo to byl, nevím. Lidi říkali, že přišli Rusáci, to je všechno. Samozřejmě to byla katastrofa pro celý národ. Je potřeba to odsoudit a asi to připomenout, že se to vůbec stalo, že to bylo vůbec možné. Vzpomínáme si potom, když nás okupovali, když jsme hráli hokej, a samozřejmě Palach a všechno. V osmašedesátém byla naděje, že bude ten devětaosmdesátý.”

13. Andrej Babiš: „Je to kampaň!“

Výrok, který nesmí chybět. Svým způsobem charakterizuje současnou dobu.

14. Andrej Babiš: „Nemám střet zájmů.“ 

Tento výrok zde pro pořádek musí zaznít. Výrokem roku 2016 přitom posluchači ČRo PLUS zvolili jeho větu: „Ano. Mám střet zájmů, ale já ho nezneužívám. Já jsem do politiky nechtěl,“ 

15. Andrej Babiš: „Moje dcera má bipolární poruchu.”

Premiér chtěl tímto výrokem vytvořit dojemnou story o psychické nemoci svých dětí, aby vzbudil soucit veřejnosti.

16. Zdeněk Ondráček: „Já taky umím dělat výslechy.“

Takhle se bránil před novináři poslanec KSČM a bývalý příslušník Pohotovostního pluku SNB Zdeněk Ondráček, který mlátil demonstranty při Palachově týdnu roku 1989. Celý výrok zněl:

“Já také umím dělat výslechy. Prostě když nechci, tak vám neodpovím. Ptejte se mě na to, co jsem dělal po roce 1990.”

17. Kateřina Brožová přirovnala Jaromíra Soukupa ke krtkovi

Přítelkyně Jaromíra Soukupa herečka Kateřina Brožová na svém Facebooku filozofovala o krtkovi a o nenávisti a s láskou vzpomněla na svého partnera. Zde je její status:

„Dnes jsem poprvé jela pendolinem do Ostravy a zpět a bylo to fajn. (…) Nebylo by lepší být k sobě vlídní a na všem se domluvit než demonstrovat a šířit zlo a agresi? Mimochodem nejpracovitější tvor je asi krtek. Ty tisíce hromádek po loukách jsou neuveřitelné. Jde si slepě za svým to roztomilé zvířátko tak nějak bez ohledu na své okolí. Koho mi to připomíná…“

18. Petr Kolář: “Troufl byste si přísahat na zdraví svých dětí, že jste s StB vědomě nespolupracoval?“

Redaktor MF DNES Petr Kolář tímto stupidním způsobem vedl rozhovor s Andrejem Babišem. Přitom věděl, že Babiš už na zdraví svých dětí pateticky přísahal při vysvětlování kauzy Čapí hnízdo a bylo zřetelné, že v moc falešné přísahy příliš nevěří. Je pozoruhodné, když Babišův zaměstnanec chce od svého šéfa přísahu na zdraví dětí. Jako novinář by ho měl spíše konfrontovat s fakty.

19. Jaroslav Doubrava: Vyčlenit Prahu z republiky.

Senátor Jaroslav Doubrava za Severočechy, a dříve člen KSČM přišel z podnětnou myšlenkou po masových protestech proti Andreji Babišovi:

„Vyřvávalo se především v Praze. Obrátila se na mě jedna paní, abych inicioval vyčlenění Prahy z republiky a bude v republice pokoj. Kéž by to bylo možné!“ 

20. Jiří Ovčáček varuje: „Bude se zvyšovat agresivita lepšolidí.”

V přehledu stupidity bychom neměli zapomenout na význačného odborníka v tomto oboru mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka.

Ovčáček nám na prahu nového roku varovně sděluje: „ČR bude v roce 2019 čelit zvýšenému nebezpečí ukrajinizace veřejného prostoru. Pod záminkou “ochrany hodnot” se bude zvyšovat agresivita lepšolidí proti odlišným názorům a jejich nositelům, svoboda v naší zemí bude velmi tvrdě atakována pod záminkou “boje s Moskvou a Pekingem”.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?